post image
Fot. ProfiAuto.

Mowa o zakończonym właśnie pilotażu projektu, którego celem było stworzenie platformy edukacyjnej dla przyszłych mechaników, ułatwiając im profesjonalny start w zawodzie. W ostatnich miesiącach, z takowych warsztatów skorzystało 200 uczniów szkół mechanicznych z Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Mikołowa, Pszczyny, Rybnika i Strzelec Opolskich. Pionierski projekt zawierał kilka scenariuszy serwisowych, polegających chociażby na wymianie tarcz czy klocków hamulcowych. Aplikacja na bieżąco korygowała błędy i uczyła młodych mechaników dobrych nawyków. Wirtualna forma pozwalała jednocześnie na wielokrotne powtarzanie danego ćwiczenia, bez ograniczeń czasowych i sprzętowych. Pilotaż jest efektem wspólnych działań KSSE i ProfiAuto, który przyniósł zaskakująco dobre efekty. 

- Atutem KSSE, jak i całego regionu, jest kapitał ludzki. To właśnie młodzi ludzie są naszym potencjałem, dzięki któremu jesteśmy najlepszą Strefą w Europie. Taki sposób nauki jest także odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Pracodawcy z sektora automotive potrzebuję bowiem pracowników wszechstronnych i przygotowanych do pracy z najnowocześniejszymi narzędziami i systemami cyfrowymi - mówił dr Janusz Michałek.

Niebawem powinna rozpocząć się kolejna faza projektu, która zakłada m.in. wdrożenie wirtualnych narzędzi w szkołach z całej Polski oraz udostępnienie ich w kilku wersjach językowych.

Komentarze

Dodaj komentarz