Dominik Gajda
Dominik Gajda

Zgodnie z przewidywaniami w finale tegorocznej kampanii PlusLigi znalazły się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, czyli dwie najlepsze ekipy sezonu zasadniczego. Rywalizacja będzie się toczyć do trzech wygranych meczów. 
Patrząc na ostatnie starcie tych ekip, faworytem wydają się być kędzierzynianie, ale siatkarze z Jastrzębia widzą to inaczej. 
– Ten sezon pokazał, że możemy grać wspaniale, ale też przeciętnie. Chcemy to wszystko zostawić jednak za sobą. Mam jasny cel, chcemy wygrać mistrzostwo Polski. Musimy też zdawać sobie sprawę, że gra w finale to zupełnie coś innego niż sezon zasadniczy. Finały wygrywa się duchem walki, sercem zostawianym na parkiecie. ZAKSA pokazuje znakomitą siatkówkę, zachwyca mnie również to, że jest to zespół złożony z młodych, polskich zawodników. Wierzę jednak, że uda nam się ich pokonać – powiedział Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla. Wtóruje mu Tomasz Fornal. – Większość typowała, że skład finału będzie właśnie taki, jaki jest. Uważam, że z perspektywy sezonu Jastrzębski Węgiel i ZAKSA były najlepszymi zespołami i zasłużenie powalczą o złoto. Nie ma sensu rozpatrywać meczów wcześniejszych z kędzierzynianami. Ważny będzie pierwszy mecz w tych finałach. Mam nadzieję, że pokażemy wysoki poziom, bo stać nas na to. W obu drużynach nie ma słabych zawodników. To gwarantuje, że jakość tych spotkań powinna być wysoka – twierdzi Fornal, zawodnik JW. 
Pierwszy mecz finałowy zaplanowano na 4 maja o godz. 17:30 w kędzierzyńskiej Hali Azoty.

Terminy spotkań finałowych :
– 04.05.2022 godz. 17:30 (Kędzierzyn-Koźle)
– 07.05.2022 godz. 14:45 (Jastrzębie Zdrój)
– 11.05.2022 godz. 17:30 (Kędzierzyn-Koźle)
Rywalizacja toczy się do trzech wygranych.

Komentarze

Dodaj komentarz