Policja.pl
Policja.pl

 Na chwilę obecną wiadomo, że zginęły dwie osoby - to kobieta w wieku 28 lat i mężczyzna w wieku 30 lat.

- W mieszkaniu, a właściwie w pokoju policjanci zastali dwie osoby, które wcześniej - według ustaleń - popełniły tzw. samobójstwo rozszerzone. Ciężko mówić na chwilę obecną o szczegółach tego zdarzenia, z racji tego, że jest to objęte śledztwem prokuratorskim - mówi nam mł. asp. Marcin Leśniak z żorskiej policji.

Policja podkreśla, że nie ma żadnych oznak o udziale osób trzecich w zdarzeniu. O komentarz do sprawy poprosiliśmy również prokuratora Leszka Urbańczyka. Wiemy, że na miejscu znaleziono list pożegnalny.

- Śledztwo jest prowadzone w kierunku przestępstwa z art. 151 kk, czyli namowy lub pomocy do samobójstwa. Dotychczasowe ustalenia wskazują na to, że z dużym prawdopodobieństwem zgon tych osób był następstwem zamachu samobójczego. To jest wersja, którą założyliśmy na tym etapie postępowania. Będzie jeszcze badana kwestia czy przed zgonem obu osób, jedna z nich nie dokonała zabójstwa drugiej, a następnie sama dokonała samobójstwa - mówi prokurator Urbańczyk.

Na miejscu zabezpieczono również rewolwer, z którego padły strzały. Dlatego też, postępowanie prowadzone jest pod kątem nielegalnego posiadania broni.

Wiesz coś więcej o tej sprawie? Daj nam znać na: redakcja@enowiny.pl! 

Komentarze

  • Ala 12 maja 2022 20:46A od kiedy to na czarnoprochowca potrzeba pozwolenia?
  • T.g 09 maja 2022 21:23Jak można posiadać nielegalnie broń czarnoprochową, która w świetle Ustawy o Broni i Amunicji nie potrzeba na nią pozwolnienia

Dodaj komentarz