Policja Mikołów
Policja Mikołów

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 18, w rejonie skrzyżowania ulicy Wodzisławskiej i Starowiejskiej w Żorach. Kierujący samochodem marki Fiat Panda 23-letni żorzanin wjechał z ulicy Starowiejskiej na ulicę Wodzisławską. W tym samym momencie, jadący tą samą ulicą w kierunku centrum Żor 23-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego przewrócenia uderzając w bariery ochronne. Na miejsce wezwane zostało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, lecz pomimo reanimacji motocyklisty nie udało się uratować. Według wstępnych ustaleń oba pojazdy nie były dopuszczone do ruchu drogowego, dodatkowo motocykl nie był ubezpieczony, a jadący nim mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Kierującego samochodem osobowym policjanci skierowali na badanie krwi oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Dosłownie chwilę później, na ulicy Łazy w Łaziskach Górnych w powiecie mikołowskim doszło do podobnego zdarzenia. Także tragicznego. Jak ustalili policjanci z drogówki, 47-letni mężczyzna, jadąc w kierunku DK 81, w pewnym momencie stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w przydrożne drzewa. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego śmigłowiec przetransportował poszkodowanego do jednej ze śląskich placówek medycznych.

Okazało się, iż mieszkaniec Łazisk Górnych nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Na skutek rozległych obrażeń 47-latek zmarł w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mikołowie - informuje mł. asp. Ewa Sikora.

Komentarze

Dodaj komentarz