Pixabay.com
Pixabay.com

W poniedziałek 9 maja w godzinach popołudniowych, patrol jastrzębskiej straży miejskiej wybrał się w rejon Jaru Południowego, gdzie operator monitoringu miejskiego zauważył dwie młode dziewczyny spożywające alkohol.

- Strażnicy na miejscu potwierdzili ten fakt i ustalili, że obie dziewczyny są niepełnoletnie. W wyniku podjętych czynności ustalono również, gdzie dziewczyny zakupiły alkohol - informuje straż miejska.

Dziewczyny zaproponowały, że udadzą się wraz z funkcjonariuszami do sklepu, w którym zakupiły alkohol, aby potwierdzić ten fakt przez sprzedawcę. W sklepie dziewczyny ponownie kupiły alkohol.

- Strażnicy po tym fakcie weszli do sklepu i przeprowadzili rozmowę z osoba sprzedającą, która przyznała się do dwukrotnej sprzedaży alkoholu dziewczynom - słyszymy. 

Wyjaśnianiem tej sprawy zajmuje się już policja. Z kolei sprawa złamania zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim trafi do sądu. Właścicielowi sklepu grozi kara grzywny, przepadek napojów alkoholowych oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży alkoholu. 

Komentarze

Dodaj komentarz