Źródło: Archiwum UGiM Czerwionka-Leszczyny, Katarzyna Mazur.
Źródło: Archiwum UGiM Czerwionka-Leszczyny, Katarzyna Mazur.

W ramach realizacji zadania, na terenie każdej z dzielnic miejskich i na terenie każdego sołectwa w Czerwionce-Leszczynach utworzone zostaną place rekreacyjne. Będą one wyposażone zarówno w elementy typowych placów zabaw dedykowanych dzieciom w różnym wieku, jak i w elementy do ćwiczeń stacjonarnych wzmacniających różne partie ciała, przeznaczone dla dzieci starszych, młodzieży i dorosłych.

- Wielkość i wyposażenie poszczególnych obiektów uzależnione będą od powierzchni dostępnego terenu, jego ukształtowania, istniejącego wyposażenia i dostosowane do ilości jego potencjalnych użytkowników. Planowana jest zabudowa urządzeń, realizacja tzw. powierzchni bezpiecznych, elementów małej architektury, umieszczone zostaną regulaminy i instrukcje użytkowania urządzeń - informuje nas Katarzyna Mazur, z biura prasowego UGiM Czerwionka-Leszczyny.

W niektórych lokalizacjach utworzone zostaną przestrzenie parkingowo-postojowe, dojścia, ścieżki, itp., a także elementy architektury przyjaznej osobom z różnymi dysfunkcjami i niepełnosprawnością. W przypadkach braku oświetlenia, planowana jest budowa pojedynczych punktów oświetleniowych wykorzystujących energię przyjazną środowisku naturalnemu.

- Celem projektu jest zachęcenie przede wszystkim dzieci i młodzieży, do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to niezwykle istotne, po okresie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i czasie spędzonym w domach spowodowanym izolacją i dystansem społecznym - słyszymy.

O dokładnych lokalizacjach inwestycji będziemy informować niebawem.

Komentarze

Dodaj komentarz