FB Odra Wodzisław

Piłkarze z Wodzisławia Śląskiego, których od kilku tygodni prowadzi Ryszard Wieczorek cały czas zamieszani są w walkę o utrzymanie w III lidze. Tym razem Odra pojechała na mecz do Kluczborka, gdzie rywalizowała z miejscowym MKS-em. W jesiennym starciu tych drużyn, górą byli wodzisławianie, wygrywając 1:0 po trafieniu Marcina Wodeckiego. Tego zawodnika nie ma już jednak w kadrze zespołu z ul. Bogumińskiej.
Mecz w Kluczborku znakomicie ułożył się dla zawodników Wieczorka. Już w 4. minucie rzut karny na bramkę zamienił Gać. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu, ale jeszcze przed przerwą Odra ponownie wyszła na prowadzenie, po trafieniu Wenglorza.
Po zmianie stron szybko na 3:1 podwyższył Czuban, który w wyjściowym składzie zastąpił Piejaka. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Kruppa i Odra musiała grać w 10-tkę. Wodzisławianie pokazali charakter i nie pozwolili sobie wydrzeć wygranej. Ostatecznie podopieczni Wieczorka wygrali 4:2 i opuścili strefę spadkową. Ostatnią bramkę dla piłkarzy z Wodzisławia zdobył Piejak.
W sobotę, 4 czerwca wodzisławianie ponownie powalczą o ligowe punkty. Tym razem na swoim stadionie zmierzą się z wiceliderem, czyli Ślęza Wrocław. Początek spotkania o godz. 17:30.

MKS Kluczbork – Odra Wodzisław Śląski 2:4 (1:2)
: Kacper Jóźwicki (19.), Adrian Błaszkiewicz (80.) - Artur Gać (4. k), Wojciech Wenglorz (35.), Błażej Czuban (52.), Wiktor Piejak (74.)
Odra: Dawid Witek, Krzysztof Krzyżok, Radosław Kruppa, Maksym Niemiec (88. Adam Fojcik), Marcin Radzewicz, Paweł Zdunek, Artur Gać (75. Kacper Żelazowski), Szymon Kalisz (46. Mateusz Flak), Jan Borek (63. Wiktor Piejak), Wojciech Wenglorz, Błażej Czuban (88. Maciej Kłosek)