UM Racibórz Autorka projektu
UM Racibórz Autorka projektu "Kasprowy" z symbolicznym czekiem na 39 tys. zł dla SP 4, w sumie placówka dostanie blisko 50 tys. zł

Autorką zwycięskiego projektu „Kasprowy” jest nauczycielka biologii Anna Wacławczyk. Startując w dwóch etapach, szkoła pozyskała w sumie niemal 50 tys. zł. Organizatorem 8. edycji konkursu Zielona pracownia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wręczenie nagród odbyło się na podzamczu Zamku Ogrodzieniec. Kasprowy będzie pierwszą w Raciborzu Zieloną Pracownią, utworzoną ze środków tego Funduszu.

- Mam nadzieję, że będzie służyła rozbudzaniu ciekawości poznawczej uczniów, ich  kreatywnemu rozwojowi oraz stosowaniu w praktyce zdobytych wiadomości i umiejętności. W efekcie staną się młodymi ludźmi, którzy patrząc w sposób naukowy dostrzegą piękno świata przyrody i świadomie będą dbali o jego zachowanie, kierując się proekologicznymi  wyborami i postawami – mówi autorka projektu, Anna Wacławczyk.

- Oprócz wielu korzyści, płynących dla ucznia, pomoce dydaktyczne są również niezbędne dla nauczyciela – zakupiony sprzęt pozwoli na uatrakcyjnienie i urozmaicenie procesu nauczania i wychowania, pogłębienie zainteresowania wśród uczniów omawianą tematyką oraz na wzrost ich motywacji do nauki – dodaje.

Prace remontowe sali i zakup wyposażenia prowadzone będą w przerwie wakacyjnej, tak aby we wrześniu uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowej pracowni, korzystając z wszystkich jej zalet i możliwości.  

Komentarze

Dodaj komentarz