Swojska Piłka

Bardzo emocjonujący był baraż pomiędzy Naprzodem Syrynia a Dębem Gaszowice, którego stawką były występy w sezonie 2022/23 w klasie okręgowej.
W pierwszym meczu rozegranym w Gaszowicach górą byli goście. Po bramce Nowaka zespół z Syryni wygrał 1:0 i wydawał się być faworytem w meczu rewanżowym.
Spotkanie w Syryni, rozegrane w środę 29 czerwca, lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy od 12. minuty prowadzili 1:0. Jednak goście jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 2:1, a na listę strzelców wpisali się Makriewka i Kuczera. Zaraz po zmianie stron piłkarz z Gaszowic ruszyli do szturmu, co zaowocowało dwoma bramkami. Wtedy wydawał się, że Dąb awans ma już w kieszeni. Inaczej myśleli piłkarze z Syryni, dwukrotnie pokonując Mandrysza i doprowadzając do dogrywki. W niej padła jedna bramka – dla gości trafił Kraśniewski i to zespół z Gaszowic mógł ostatecznie cieszyć się z awansu do klasy okręgowej.

LKS Naprzód Syrynia – Dąb Gaszowice 3:5 (1:2)
Bramki: Sowa (12., 76.), Bugdoł (57.) – Makriewka (40.), Kuczera (43.), Kraśniewski (46., 94.), Stebel (49.)
Syrynia: Lupa - Sosna, Majszak, Dzierżęga, Paprocki, Bugdoł, Nowak, Walenko, Sowa, Kuczera, Pawlus. Rezerwowi: Sowa, Dziambitski, Halszka, Kubica, Warzeszka, M. Bugla, D. Bugla.
Gaszowice: Mandrysz - Berger, Ogon, Kraśniewski, Markiefka, Siedlaczek, Stebel, Kuczera, Makosz, Malgrab, Zdrzałek. Rezerwowi: Cichos, Kwiczała, Ochojski, Siwczyk, Lizurej, Weideman.