KMP w Żorach
KMP w Żorach

W piątek 8 lipca przed godz. 7.00 do żorskiej policji wpłynęło zgłoszenie, dotyczące nietypowego i agresywnego zachowania kierowcy samochodu marki BMW. Kierujący miał poruszać się bardzo dynamicznie i wielokrotnie zajeżdżać drogę osobie zgłaszającej. Policjanci zatrzymali samochód na parkingu centrum handlowego.
Podczas kontroli okazało się, że 20-letnia jastrzębianka, która kierowała samochodem, nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Wraz z 23-letnim pasażerem zachowywali się bardzo nerwowo. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli środki odurzające i psychoaktywne. Były wśród nich pochodne kokainy - około 195 gramów oraz pochodne amfetaminy - 135 tabletek. Środki należały do podróżującego wraz z kobietą mężczyzny.
Kierująca była trzeźwa, lecz z uwagi na jej nerwowe zachowanie, sprawdzono również, czy nie jest pod wpływem innych środków odurzających. Podjęto decyzję o pobraniu jej krwi do dalszej analizy.

Na wniosek prokuratora 23-letni pasażer został objęty dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Kobieta odpowie przed sądem za złamanie przepisów drogowych.

Galeria

Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz