GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Trwa budowanie kadry zespołu z Jastrzębia, który już w najbliższy weekend rozpocznie zmagania na boiskach II ligi. 
Do dyspozycji trenera Grzegorza Kurdziela będzie m.in. Szymon Gołuch. Niespełna 20-letni ofensywny pomocnik, który może także występować na pozycji napastnika, związał się z GKS-em kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku. W sezonie 2021/2022 Gołuch zdobył 17 goli w rozgrywkach czwartoligowych. Rundę jesienną spędził w MRKS-ie Czechowice-Dziedzice, w którym zdobył cztery gole, a wiosną występował w Spójni Landek, zdobywając 13 goli. W przeszłości reprezentował także barwy KS Bystra, Zapory Wapienica, Rekordu Bielsko-Biała i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

– Czekałem na ten moment i cieszę się, że udało się wszystko dopiąć i zostałem zawodnikiem GKS-u Jastrzębie. Przeskok między IV a II ligą na pewno jest spory, ale w meczach sparingowych uważam, że wyglądało to nieźle i z treningu na trening powinno być coraz lepiej. Po wejściu do szatni GKS-u kilku zawodników zrobiło na mnie spore wrażenie, więc na pewno będę miał się od kogo uczyć. Moje mocne strony? Myślę, że gra jeden na jednego, jednak wszystko zweryfikuje boisko – powiedział nowy młodzieżowiec Gieksy po podpisaniu kontraktu.


Jeżeli chodzi o inne ruchy kadrowe, to Jakub Kasperowicz przedłużył kontrakt z GKS-em. Poprzednia umowa, obowiązująca do 30 czerwca 2024 roku, została przedłużona o kolejne dwanaście miesięcy!
Rundę wiosenną sezonu 2021/2022 Kasperowicz spędził na wypożyczeniu w trzecioligowym Pniówku Pawłowice, gdzie wystąpił w trzynastu spotkaniach. Jesienią zanotował z kolei trzy występy w barwach GKS-u Jastrzębie – dwa w rozgrywkach Pucharu Polski i jeden w Fortuna 1 Lidze.
Dodatkowo Dominik Klimkiewicz i Daniel Szymczak, którzy w poprzednim sezonie występowali w rezerwach klubu z Jastrzębia, zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny. Obaj zawodnicy podpisali także profesjonalne kontrakty obowiązujące do 30 czerwca 2024 roku z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Komentarze

Dodaj komentarz