Dominik Gajda

Piłkarze z Jastrzębia po kilku latach występów na pierwszoligowych stadionach, obecny sezon spędzą o jedną klasę rozgrywkową niżej. Trenerem GKS-u pozostał Grzegorz Kurdziel, a w składzie doszło do poważnych zmian. Kibice liczyli jednak, że zespół z Jastrzębia został zbudowany na tyle solidnie, że spokojnie poradzi sobie w II lidze. Pierwszą weryfikacją było sobotnie, wyjazdowe spotkanie z Wisłą Puławy.
Pierwsza połowa tego spotkania należała do gospodarzy, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce GKS-u. Między słupkami bardzo dobrze spisywał się jednak Drazik i obie ekipy na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron jastrzębianie zaczęli grać odważniej i częściej zapuszczali się pod bramkę Wisły. Dwukrotnie w obramowanie bramki gospodarzy trafił Zakharchenko. W 71. minucie dobra gra podopiecznych Kurdziela została nagrodzona. Po rzucie rożnym najprzytomniej pod bramką zachował się Boruń i z bliska umieścił piłkę w siatce. Było to jedyne trafienie w tym spotkaniu i piłkarze z Jastrzębia mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.
W 2. kolejce GKS zainauguruje nowy sezon na swoim obiekcie. W niedzielę, 24 lipca na stadion przy ul. Harcerskiej przyjedzie Górnik z Polkowic. Początek spotkania o godz. 19:45. W pierwszym meczu polkowiczanie wygrali w Elblągu 1:0.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u
Początek tego spotkania nie był dobry w naszym wykonaniu. Było widać, że mamy sporo młodych zawodników, ciężko było nam się utrzymać przy piłce. Graliśmy bardzo niedokładnie i rywal zdominował pierwszą połowę. Mogę jedynie pochwalić zawodników, za to jak bronili się w polu karnym. Później zmieniliśmy ustawienie, dołożyliśmy jednego zawodnika do środka pola i Wisła miała już większe problemy z rozgrywaniem akcji. My byliśmy groźni po stałych fragmentach gry, jeden z nich udało się zamienić na bramkę. Nie będziemy od razu grać ładnie w piłkę, mamy za dużo nowych piłkarzy, ale podobał mi się dzisiaj charakter zespołu.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1
Bramka
: Bartosz Boruń  (71.)
GKS: Drazik, Klimkiewicz (66. Pryka), Słodowy, Zakharchenko (87. Kamiński), Szkudlarek, Ali (21. Stanclik), Wybraniec, Lech, Boruń, Wysiński (46. Borkała), Gołuch (66. Szymczak)

Kolejka 2.
GKS Jastrzębie – Górnik Polkowice 24 lipca godz. 19:45, Motor Lublin – Olimpia Elbląg, KKS 1925 Kalisz – Garbarnia Kraków, Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa, Stomil Olsztyn – Zagłębie II Lubin, Śląsk II Wrocław – Kotwica Kołobrzeg, Znicz Pruszków – Radunia Stężyca, Lech II Poznań – Siarka Tarnobrzeg, Wisła Puławy – Hutnik Kraków