GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Kacper Kawula podpisał kontrakt z GKS-em Jastrzębie. 24-letni środkowy obrońca związał się z klubem, kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.
W ostatnim czasie Kawula był zawodnikiem Ruchu Chorzów, w barwach którego rozegrał 25 meczów w trzeciej lidze oraz 17 na szczeblu drugiej ligi. Z kolei w sezonie 2019/2020 zagrał w 17 meczach w drugoligowej Bytovii Bytów.
Dla piłkarza, który jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, jest to powrót do GKS-u po trzech latach. W przeszłości w latach 2015-2019 w zielono-czarno-żółtych barwach rozegrał 72 mecze (37 w trzeciej lidze, 22 w drugiej lidze i 13 w pierwszej lidze), w których zdobył dwa gole.
W trakcie okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023 Kacper wystąpił we wszystkich pięciu sparingach GKS-u.
– Bardzo się cieszę, że w końcu wracam do GKS-u Jastrzębie. W przeszłości nie było mi dane zagrać z herbem GKS-u na piersi tyle, ile chciałem, ale teraz wracam i mam nadzieję, że pokażę na boisku to, co najlepsze. W ostatnim czasie miałem ponad roczną przerwę od meczów ligowych ze względu na kontuzję kolana, która przez błąd lekarza musiała zakończyć się trzecią operacją. Wcześniej jednak normalnie trenowałem, a do kolejnego zabiegu doszło w maju i na szczęście udało się wszystko uratować, dzięki czemu teraz jestem już w pełni zdrowy i gotowy do gry – mówi po powrocie do GKS-u Jastrzębie Kacper Kawula. (inf. GKS)

Komentarze

Dodaj komentarz