Marek Pietras

Piłkarze z Rybnika rozpoczęli nowy sezon, który dla kibiców jest sporą niewiadomą. Nowym trenerem ROW-u został Ołeksandr Szeweluchin, a całością, od czerwca, zarządza nowy prezes Mirosław Mosór. Obaj panowie przed pierwszym meczem niechętnie rozmawiali o celach przed tegoroczną kampanią. I trudno się temu dziwić. W kadrze rybnickiej drużyny doszło do kilku poważnych zmian, co powoduje, że trener potrzebuje trochę czasu, aby poukładać wszystkie elementy. W meczach sparingowych bywało różnie, dobre spotkania były przeplatane słabszymi.
Na inaugurację czwartoligowych rozgrywek rybnicka ekipa wybrała się do Czańca, gdzie zmierzyła się z miejscowym  LKS-em. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla miejscowych, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie, po tym jak rzut karny wykorzystał Olek Apanchuk. Rybniczanie szybko odpowiedzieli i dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Nikodem Juraszczyk. Gospodarze swoją przewagę udokumentowali w 25. minucie, a drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Apanchuk. Po zmianie stron przewagę osiągnęli podopieczni Szeweluchina, mieli jednak problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Ostatecznie nie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy i komplet punktów pozostał w Czańcu.
W drugiej serii gier ROW zagra na swoim stadionie ze Spójnią Landek, która na inaugurację rozbiła Gwarka z Ornontowic 5:1. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę, 20 sierpnia. Początek o godz. 17.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Jan Janik, kapitan ROW-u
Mecz w Czańcu stał na niezłym poziomie, dużo się działo pod obiema bramkami. Pierwsza połowa toczyła się ze wskazaniem na gospodarzy, w drugiej to my mieliśmy więcej z gry. Obie drużyny powinny mecz zakończyć z większym kontem bramkowym. Szkoda niewykorzystanych sytuacji w drugiej połowie, ponieważ byliśmy blisko doprowadzenie do wyrównania. Musimy wyciągnąć wnioski z tego spotkania i eliminować błędy z naszej gry. Uważam, że potencjał naszej drużyny jest duży, mam nadzieję, że szybko przełoży się to na wyniki.

LKS Czaniec – KS ROW 1964 Rybnik 2:1 (2:1)