Ireneusz Stajer Jedna z poprzednich edycji jarmarku
Ireneusz Stajer Jedna z poprzednich edycji jarmarku

Jak mówi przedstawicielka organizatorów Joanna Krupa, będzie wiele atrakcji połączonych z misją ewangelizacyjną. Jarmark „Radujmy się zawsze w Panu” (Flp 4,4a) zacznie się o g. 12 od modlitwy „Anioł Pański” i „Hymnu Miasta Żory” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej. Od g. 12.40 do 14.10 przewidziano konkursy, gry i zabawy dla dzieci oraz wspólny śpiew i różne warsztaty.

- Czas do g. 15 wypełni ksiądz Jacek Kucur, proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy we Lwowie. O godzinie 15 rozpocznie się wspólne odmawianie „Koronki do Miłosierdzia Bożego”, a o 15.30 prelekcję wygłosi pełnomocnik dyrektora ds. zabezpieczenia muzeum miejskiego i zbiorów Tomasz Górecki, który przedstawi ciekawostki o Żorach i przeprowadzi konkurs wiedzy o naszym mieście – zaznacza pani Joanna. 

O g. 16 rozpocznie się licytacja tortu, wypieczonego przez Małgorzatę Dubiel, przewodniczącą Zarządu Dzielnicy Śródmieście. Potem uczestnicy dowiedzą się, kto mieszka „na farze” oraz co znaczy „farność fary” i po co się sztiglować. Poznają również bliżej swoich duszpasterzy. Następnie odbędzie się konkurs dla dzieci o przepisach ruchu drogowego i przejażdżkach motocyklowych. O 16.55 zaplanowano losowanie nagród w Konkursie Wiedzy o Żorach, a następnie zmagania w konkursie biblijnym „Rodzina Słowem Bożym silna”. Od 17.30 do 17.45 potrwa losowanie głównej nagrody w loterii fantowej. O 18 zostanie odprawiona Msza św., podczas której oprawę muzyczną zapewni schola Cantorum Sariensis. Ostatnim punktem programu, od g. 19 będzie koncert uwielbienia, w wykonaniu Gabrieli Blachy z zespołem i słowo ks. Jacka Kocura.   

Komentarze

Dodaj komentarz