Odra Wodzisław, w ramach 5. serii gier o mistrzostwo III ligi, podejmowała na swoim stadionie Gwarka z Tarnowskich Gór. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po trafieniu Biskupa prowadzili 1:0. W przerwie meczu trener Trzeciak dokonał trzech zmian, co odmieniło losy rywalizacji. Do wyrównania doprowadził Gałecki, a w 78. minucie zwycięską bramkę zdobył Kuczera. Była to pierwsza wygrana wodzisławian na swoim stadionie w tegorocznej kampanii.
Pierwszej porażki w sezonie 2022/23 doznali piłkarze z Pawłowic. Pniówek, grając na własnym stadionie, musieli uznać wyższość drużyny z Goczałkowic.
W najbliższy weekend Odra zagra w Głogówku (4.09 godz. 17), a Pniówek w Gorzowie z Wartą (3.09. godz. 15).

Odra Wodzisław Śląski – Gwarek Tarnowskie Góry 2:1 (0:1)
: Michał Gałecki (48.), Jakub Kuczera (78.) – Michał Biskup (38.)
Odra: Onopko, Krzyżok, Kruppa, Szkatuła, Flak (45. Mociak), Tsybulnyk, Krężelok, Kalisz (45. Kovernyk), Czepurnenko (45. Gałecki), Kuczera (85. Fojcik), Karpenko (60. Zdunek).

Pniówek Pawłowice – LKS Goczałkowice 1:2 (0:0)
: Przemysław Brychlik (50.) - Krzysztof Kiklaisz (55., 66.)
Pniówek: Pońc, Groborz, Ciuberek, Szary, Morcinek (77. Szczęch), Glapka (67. Wiciński), Spratek (73. Herman), Trąd (77. Płowucha), Szatkowski, Brychlik (67. Glenc), Hanzel.