GKS Jastrzębie / Arkadiusz Kogut

Piłkarze z Jastrzębia po porażce na stadionie lidera z Kołobrzegu i domowym remisie ze Stomilem Olsztyn, chcieli w końcu zainkasować trzy oczka. Okazją do tego była potyczka z rezerwami Zagłębia Lubin. Zadanie nie było proste, ponieważ młodzi piłkarze trenujący w jednej z najlepszych piłkarskich akademii dobrze radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach, plasując się w czołówce ligowej tabeli.
Spotkanie przy ul. Harcerskiej rozpoczęło się dość spokojnie. Dużo było gry w środku pola, mało okazji strzeleckich. Nie dziwi więc, że w I połowie kibice nie zobaczyli żadnych goli.
Lepiej było po zmianie stron. W 69. minucie kontratak GKS-u wykorzystał Kamiński i miejscowi mogli się cieszyć z prowadzenia. Dwie minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Szymczak, który na placu gry pojawił się kilkadziesiąt sekund wcześniej. W 77. minucie było praktycznie po meczu, po tym jak do siatki Zagłębia trafił Gołuch. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem Szafranka, ale ostatecznie to gospodarze dopisali sobie do tabeli trzy punkty.
W sobotę, 24 września jastrzębianie ponownie zagrają na swoim stadionie. Tym razem podopieczni Grzegorza Kurdziela zmierzą się z drugą drużyną Śląska Wrocław. Początek meczu o godz. 15.

Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u

Osobiście nie byłem dzisiaj w dobrej formie zdrowotnej, ale ważniejsze, że nasza drużyna była w formie, wybiegała ten mecz. Praktycznie przez całe spotkanie byliśmy dobrze zorganizowani, poza jedną sytuacją nie było jakiegoś wielkiego zagrożenia w naszym polu karnym. Jakość młodych zawodników z Lubina była wysoko, grali indywidualnie i musieliśmy być mocno skoncentrowani w defensywie. Często odbieraliśmy piłkę rywalowi, co tworzyło okazje do kontrataków. Po jednym z nich zdobyliśmy bramkę i później zespołowi grało się łatwiej. Cieszę się z bramek Kamińskiego i Szymczaka, mam nadzieję, że będą trafiać też w kolejnych spotkaniach. Wiedzieliśmy, że na meczu będzie Kamil Glik, chcieliśmy jemu, ale też wszystkim kibicom pokazać fajną piłkę, myślę, że niektóre nasze akcje mogły się podobać.

GKS Jastrzębie – Zagłębie II Lubin 3:1 (0:0)
: Dariusz Kamiński (69.), Daniel Szymczak (71.), Szymon Gołuch (77.) - Wojciech Szafranek (78.)
GKS: Drazik, Klimkiewicz, Słodowy, Zakharchenko, Kulawiak (86. Szkudlarek), Lech, Wybraniec, Natan Wysiński (69. Szymczak), Kamiński, Gołuch (90. Misala), Stanclik.