Piotr Porębski Jedną z gwiazd niedzielnego koncertu będzie Kayah
Piotr Porębski Jedną z gwiazd niedzielnego koncertu będzie Kayah

5 października, o godz. 17, w halo! Rybnik przy ul. Sobieskiego rozpocznie się spotkanie z Moniką Fibic, autorką książki „Wojna jest kobietą”. 6 października, o godz. 17.30 Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza do Galeria Sztuki na wernisaż wystawy fotografii Henryka Tkocza. Jest laureatem ponad 100 nagród i wyróżnień. W 2021 roku został uhonorowany prestiżowym tytułem Excellence EFIAP przez międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Luksemburgu. Wstęp wolny.

7 października, o 17 w MBP rozpocznie się Noc Bibliotek. W programie m.in. warsztaty literacko - detektywistyczne dla dzieci, gra biblioteczna „Morderstwo w Bibliotece”, spotkania autorskie - o 18 z Jędrzejem Pasierskim, a o 20 z Hubertem Humką. W piątek również, o godz. 18, odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci „Alicja w Krainie Czarów”, w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły, w koprodukcji z Teatrem Ziemi Rybnickiej. Więcej o spektaklu przeczytacie na stronie 21.

8 października, o 18 w TZR zaplanowano spektakl "Nikaj", autorstwa Zbigniewa Rokity w wykonaniu Teatru Zagłębia. 9 października, o 16 do halo! Rybnik zawita Śląski Objazdowy Klub Książki.

W niedzielę (9 października) o godz. 17 w TZR odbędzie się Koncert z Gwiazdami, z okazji 75-lecia Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik" i 40-lecia dyrygentury Mariana Wolnego oraz gala wręczenia Honorowej Złotej Lampki Górniczej. Jubileusz uświetnią: Kayah, Piotr Cugowski, Sabina Jeszka, Rafał Kozik oraz wokalistki i wokaliści, związani z rybnicką orkiestrą.

10 października, o 17 w halo! Rybnik - spotkanie z Mariuszem Brzeziną, autorem książek przygodowych. Z pisarzem będzie okazja porozmawiania o jego najnowszej powieści „Elohim. Ostatni reset”. Wstęp wolny. We wtorek o 18, w sali kameralnej TZR - koncert piosenki autorskiej i poetyckiej "Z niejednej półki", w wykonaniu Teatru Na Pół. Wieczór spędzimy w atmosferze paryskiej kawiarni, w zapachu aromatycznej kawy. Rybnickim Dniom Literatury patronuje prezydent Piotr Kuczera. 

Komentarze

Dodaj komentarz