PSP w Rybniku
PSP w Rybniku

Do wypadku doszło przed godz. 8. Kierowca samochodu marki Mercedes nieprawidłowo chciał zmienić pas ruchu, w wyniku czego odbił się od cysterny, a następnie wjechał w barierki.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło o godz. 7.39. Doszło do niego na autostradzie A1 między Rybnikiem a Żorami. Dokładnie na 20 km od strony Rybnika w kierunku Ostrawy. 21-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Mercedes w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu uderzył w cysternę, którą kierował 37-latek. W wyniku uderzenia samochód osobowy się odbił, po czym wjechał w bariery drogowe po lewej stronie, a następnie dachował. Kierowca samochodu osobowego został ranny, poza tym nikomu nic się nie stało.

- informuje st. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe, które zabrały 21-latka do szpitala. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Kierowca miał wielkie szczęście, ponieważ jego samochód został zupełnie zniszczony. Samochód przewrócił się na bok, po czym wypadł z niego silnik. Kierowca cysterny nie odniósł żadnych obrażeń, samochód nie został poważnie uszkodzony. 

Komentarze

Dodaj komentarz