Marek Pietras

Volley Rybnik w trzech pierwszych meczach sezonu 2022/23 zgromadziła na swoim koncie tylko jeden punkt. W czwartej serii gier podopieczni Wojciecha Kasperskiego zagrali na własny parkiecie z Błękitnymi Ropczyce, ekipą, która wydawała się jak najbardziej w zasięgu rybniczan.
Pierwszy set był w wykonaniu rybnickiego zespołu bardzo słaby, częste pomyłki w ataku spowodowały, że miejscowi przegrali go do 19. Druga i trzecia partia należała już do Volleya. Rybniccy siatkarze byli skuteczni w przyjęciu i w decydujących momentach grali lepiej od rywali. IV set był bardzo dziwny, początek to zdecydowana dominacja miejscowych, którzy prowadzili 15:9, by ostatecznie przegrać do 22. O zwycięstwie decydował więc tie break. Ten należał do podopiecznych Kasperskiego, którzy wygrali do 6. i cały mecz 3:2.
O kolejne ligowe punkty drużyna z Rybnika powalczy 29 października w Kętach, gdzie rywalem Volleya będzie UMKS Kęczanin.

Wojciech Kasperski, trener Volleya

Powinniśmy wygrać ten mecz za trzy punkty. Mamy dużo doświadczonych zawodników, a nie wytrzymaliśmy psychicznie końcówki czwartego seta. Zabrakło skuteczności w ataku. Cały czas graliśmy super w przyjęciu, za co muszę pochwalić zespół, tym bardziej nie powinniśmy wypuszczać takiego seta. Pod względem walki chłopcy dali z siebie wszystko, jutro na pewno będziemy się cieszyć z tej wygranej i z dwóch punktów, dzisiaj czujemy mały niedosyt i rozgoryczenie. Najważniejsze są jednak zwycięstwa, mam nadzieję, że będziemy je odnosić regularnie.

Volley Rybnik – Błękitni Ropczyce 3:2 (19:25, 25:20, 25:22, 23:25, 15:6)