W przedostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi śląskiej, grupy II – rybniccy piłkarze zmierzyli się w Jasienicy z tamtejszym Drzewiarzem. We wcześniejszych sześciu wyjazdowych spotkaniach, podopieczni Ołeksandra Szeweluchina dwa razy wygrali, a cztery razy musieli uznać wyższość rywala. Drzewiarz przegrał aż pięć meczów domowych, kibice ROW-u liczyli więc, że ich ulubieńcy przywiozą komplet punktów. Po rozegraniu 13. kolejek rybnicka drużyna była 10. w ligowej tabeli, rywal z Jasienicy zajmował miejsce 14., ale tracił do ROW-u tylko 3 oczka.
Spotkanie było rozgrywane na murawie, która pozostawiała wiele do życzenia. Więcej z gry mieli rybniczanie, ale długo nie umieli przekuć swojej przewagi na prowadzenie. W końcu, w 38. minucie wynik spotkania otworzył Cywka. Trzy minuty później trafił Warmiński i obie ekipy schodziły na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu ROW-u.
Po zmianie stron na boisku nadal dominowali piłkarze z Rybnika, co przełożyło się na trzeciego gola, autorstwa Piejaka. W samej końcówce bramkę honorową zdobyli gospodarze i ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Szeweluchina 3:1.
W ostatnim jesiennym meczu rybniczanie zmierzą się na stadionie przy ul. Gliwickiej z Błyskawicą Drogomyśl. Mecz ten zaplanowany jest na sobotę, 12 listopada. Początek godz. 13.30. Ewentualna wygrana pozwoli na spokojne przygotowania do rundy rewanżowej, w innym przypadku trudno będzie patrzeć z optymizmem na piłkarką wiosnę 2023.

Jan Janik, zawodnik ROW-u

Dzisiejszy mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach, boisko było bardzo grząskie, ale zawodnicy ROW-u pokazali charakter i zasłużenie wygrali. Trzeba jasno powiedzieć, że byliśmy zdecydowanie lepsi w tym dniu. Teraz musimy zrobić wszystko, żeby zakończyć tę rundę, zdobywając trzy punkty na własnym boisku. Runda jesienne była trudna, doszło do wielu zmian w naszej drużynie i klubie. Trzeba szanować to co mamy, ale myślę, że co najmniej kilka punktów nam uciekło. Musimy teraz dobrze przepracować zimę i zdobyć jak największą liczbę punktów na wiosnę. Zobaczymy jakie miejsce nam to ostatecznie da.

Drzewiarz Jasienica – ROW 1964 Rybnik 1:3 (0:2)
: Jakub Szendzielorz (90.) – Mateusz Cywka (38.), Konrad Warmiński (41.), Wiktor Piejak (81.)
ROW: Korczak, Papierok, Balcer, Macha, Kolasa, Piekorz (65. Sobik), Kondziołka (65. Wiora), Tomaszewski, Warmiński, Cywka (87. Byzdra), Krakowczyk (65. Piejak).