Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Kilka dni temu 57-latek wjechał na czerwonym świetle na przejazd kolejowy na ulicy Bogumińskiej. Według śledczych mężczyzna widział czerwone światło jednak, zamiast zahamować, przyspieszył.

Policyjna kontrola wykazała ponadto, że jego pojazd nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie. Mundurowi zatrzymali jego dowód rejestracyjny. Teraz, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna do 30 tys. złotych.

- przekazuje asp. szt. Małgorzata Koniarska.

5

Komentarze

  • Jan 28 listopada 2022 17:02I znowu się chwała że komuś dowalą 30tys bez przesady jeśli on zapłaci 30 tys to ile musieli by zapłacić ci co na wybory kopertowe wydali 70mln naszych pieniedzy a do żadnych nie doszło. A ci co z Brazyli czy z kąds tam węgiel a raczej błoto kupili za 20miliardow ich nie ma kto ukarać. A biedaka któremu się światła zapaliły jak już nie był w stanie się zatrzymać państwo zdepta z blotem upodli, upokorzy bo są przepisy, taryfikatory szkoda że nie dotyczy to rządzących i celebrytów
  • Zenon 27 listopada 2022 19:00Tylko w Polsce wygląda to tak że zapala się czerwone migające i w tym samym czasie opuszczają się zapory..... I to takie które nie pozwalają zjechać z przejazdu. I to na kilka minut ( czasami nawet 3-4 minuty przed przejazdem pociąg.... otwierają się czasem nawet minute po przejeździe pociągu... a czerwone migające miga chyba następna minute... Jakoś w Niemczech czy Holandii, szlabany zamykane są praktycznie przed samym pociągiem, jest sygnalizacja dźwiękowa, następnie świetlna i dopiero zamykają się szlabany, które umożliwiają zjazd z przejazdu ( pół zapory) zaraz po przejeździe pociągu zapory się otwierają, gdy są już w górnej pozycji gaśnie czerwone migające i sygnał dźwiękowy . Często sygnalizacja umieszczona jest też w pewniej odległości od przejazdu, a nie przy samym przejeździe. W Polsce to wszystlo jest nie do pomyślenia. I zamiast podejść do tematu po ludzku to od razu kary po 30 tyś
  • Mieszkanic 26 listopada 2022 10:35Nie usprawiedliwiam wykroczenia ale takie kary to zwykle dranstwo. Jezeli tak wysoko rzad kara za cos takiego to jakie wysokie kary powinny spasc na wladze za Ich o wiele gorsze przestepstwa.?--roztrwonili budzet ,naprodukowali Bilety Narodowego Banku Polskiego, spowodowali ogromna inflacje a teraz zwalaja na wojne, okradli tym samym spoleczenstwo z ciezko wypracowanych oszczednosci gdy sobie w 2021r ustawe o utrzymaniu godnych diet VIPowskich uchwalili i zdzieraja na to pod kazdym powodem ze spoleczenstwa pieniadze gdy sami na pasy po smierc wpuscili zblizajacych sie pieszych choc dobrze wiedzią ze kierowca moze w pore niedojrzec slabo oswietlonego a auto nie stanie w miejscu. Ta wladza to mordercy i jak ją ukarac?
  • ????? 25 listopada 2022 11:56 Brak ważności przeglądu nie oznacza, że auto było niesprawne (patrz analogiczna interpretacja wykładni Ministerstwa do gaśnic samochodowych) , brak przeglądu nie oznacza tez ze auto było niedopuszczone do ruchu (patrz wykładnia SN)
  • ?????? 25 listopada 2022 11:52Przecież na przejeżdzie nie ma zółtego ostrzegajacego, że za chwilke zapali sie "red colour" . Wiec za co karać?

Dodaj komentarz