Plakat promujący imprezę
Plakat promujący imprezę

Już jutro (26 listopada) w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się wieczór poetycki, pt. "Między zmysłami".

Swoje wiersze zaprezentują cztery wodzisławianki: Barbara Macharzyńska, Wiktoria Szłyk,Magdalena Szymańska i Joanna Jasińska. Wierszom będzie towarzyszyła muzyka Jana Sebastiana Bacha, w wykonaniu Pauliny Gibas. Podczas wieczoru usłyszymy m.in. premierowe wiersze poetek  Sztuka jest dla pań odskocznią od codzienności. Joanna Jasińska na co dzień obcuje z cyframi i działaniami matematycznymi. Księgowa, by przetrwać prozę codzienności po godzinach oddaje się pasji literackiej. 

Muzyczną oprawą zajmie się Paulina Gibas - wiolonczelistka barokowa. Kobieta jest laureatką licznych nagród, zdobytych w kraju jak i poza nim. W ubiegłym roku została stypendystką programu „Młoda Polska”, który adresowany jest do najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia. Współpracuje z wieloma zespołami, które wykonują muzykę dawną. Obecnie swoje interpretacje wykonuje na instrumencie z 1803 roku.

Wieczór poetycki „Między zmysłami” w Pałacu Dietrichsteinów już w sobotę, 26 listopada br. o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Komentarze

Dodaj komentarz