KPP w Raciborzu
KPP w Raciborzu

Na znalezisko natknęli się pracownicy firmy budowlanej, podczas wykonywanych prac z użyciem koparki. Na miejscu pojawił się policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Wstępnie potwierdził, że znalezisko mierzące około 70 cm to bomba lotnicza z czasów II wojny światowej.

Krzyżanowiccy policjanci zabezpieczyli miejsce. Ze względu na to, że niewybuch znajdował się blisko zabudowań, została zarządzona i przeprowadzona ewakuacja pracowników budowy oraz dzieci wraz z personelem z pobliskiego przedszkola. W sumie ewakuowano 112 osób. Niewybuch został dzisiaj zabrany przez wojskowych saperów.

- informuje oficer prasowy nadkom. Mirosław Szymański.

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić! Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o tym, by informacje o takich znaleziskach natychmiast zgłaszać Policji.

- dodaje oficer prasowy.

Galeria

Image alt Image alt Image alt
1

Komentarze

  • Pawel 09 grudnia 2022 12:00może pochodzic? to moj kuzyn ja zgubil jak szedl do dziewki.

Dodaj komentarz