Po słabym początku sezonu 2022/23 siatkarze rybnickiego Volleya przebudzili się i w końcówce roku zaczęli punktować. To pozwoliło im wydostać się z dna ligowej tabeli i ostatecznie zbliżyli się do drużyn z jej środkowej części. Pierwszym rywalem podopiecznych Wojciecha Kasperskiego w 2023 roku była ekipa TKS-u Tychy, a mecz rozegrano w sobotę, 7 stycznia. W pierwszym spotkaniu tych drużyn, które zostało rozegrane w Rybniku, wygrali tyszanie 3:1. Siatkarze z Rybnika liczyli więc na rewanż.
Mecz od początku był dość wyrównany. Jednak przy stanie 2:1 w setach i 23:19 dla tyszan w 4. secie, mało kto wierzył, że rybniczanie mogą odwrócić losy tej rywalizacji. Tak jednak się stało. Siatkarze Kasperskiego doprowadzili do tie breaka, którego wygrali do 15. i cały mecz 3:2. To duży sukces Volleya i spory zastrzyk optymizmu przed kolejnymi spotkaniami.
Rok 2023 w swoje hali rybniczanie zainauguruje w sobotę, 14 stycznia meczem z  MKS-em Andrychów.

TKS Tychy – Volley Rybnik 2:3 (22:25, 25:21, 26:24, 25:27, 15:17)
Kęczanin Kęty – AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (23:25, 25:14, 25:20, 25:20)

1. MCKiS Jaworzno    13    33    37:10
2. KS Hutnik Kraków    13    30    35:16
3. Karpaty Krosno    13    29    32:15
4. MKS Andrychów    13    29    30:16
5. Extrans Sędziszów    13    26    28:19
6. Kęczanin Kęty    13    18    24:27