Pniówek Pawłowice

Piłkarze Pniówka Pawłowice, którzy po rundzie jesiennej zajmują 9. miejsce w trzecioligowej tabeli, przygotowują się do meczów wiosennych. W pierwszym sparingu Pniówek przegrał z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. W drugim – podopieczni Jana Furlepy zmierzyli się z Odrą Wodzisław i ulegli swojemu rywalowi 4:2. Dwie bramki dla zespołu z Pawłowic zdobył Szatkowski. Trzecim sparingpartnerem był Ruch Chorzów, który pokonał ekipą Jana Furlepy 2:0.
Pierwszym wzmocnieniem Pniówka w okresie zimowym został Kacper Grzebieluch. Niespełna 21-letni zawodnik to wychowanek Warty Zawiercie. W późniejszym czasie szlifował swoje umiejętności w Stadionie Śląskim Chorzów oraz Cracovii. Z zespole spod Wawelu rozgrywał także mecze w drużynie rezerw. Ostatnie pół roku spędził w GKS-ie Katowice, nominalnie występuje na pozycji napastnika. Potrafi także grać na obu skrzydłach. Grzebieluch związał się z Pniówkiem półrocznym kontraktem.
Zespół opuścił natomiast Wiktor Bil. Do rotacji doszło na pozycji brakarza. Po półrocznym okresie wypożyczenia do Błyskawicy Drogomyśl do GKS-u wraca Patryk Zapała. W drugą stronę podążył za to Mateusz Pońc.
Ważna zmiana dokonała się także w sztabie szkoleniowym. Z powodów osobistych pracę w GKS-ie zakończył trener bramkarzy – Piotr Paś. Szkoleniowiec rozpoczął pracę w Pawłowicach w kwietniu 2022 roku. – Trenerowi Piotrowi serdecznie dziękujemy za pracę w Pniówku. Życzymy powodzenia w dalszej pracy. Teraz za szkolenie bramkarzy odpowiedzialny będzie, powracający po ciężkiej kontuzji, Bartosz Gocyk. 31-latek będzie pełnił funkcję grającego trenera – słyszymy w klubie z Pawłowic.
W sobotę, 21 stycznia piłkarze Furlepy mieli rozegrać kolejny sparing, ale z powodu złych warunków atmosferycznych spotkanie z Decorem Bełk zostało odwołane.

Ruch Chorzów – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2:0 (0:0)
: Szczepan (65.), Pląskowski (89.)
GKS: I Połowa: Wolny – Testowany, Glenc, Szary, Groborz – Szatkowski, Musioł, Ciuberek, Herman – Spratek, Hanzel.
II Połowa: Zapała – Morcinek, Testowany, Płowucha, Groborz – Grzebieluch, Musioł, Zmarzlik, Baranskyi – Spratek, Hanzel.

Odra Wodzisław Śląski – GKS Pniówek 74 Pawłowice 4:2 (4:0)
GKS
: I połowa: Zapała – testowany, Szary, Morcinek – Grzebieluch, Ciuberek, Spratek, testowany, Baranskyi – Wiciński, Hanzel. II połowa: Wolny – testowany, Glenc, Płowucha – Herman, Zmarzlik, testowany, Groborz, Spratek – Szatkowski, Brychlik.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:0 (1:0)
GKS
: I połowa – Wolny – testowany, Glenc, Ciuberek, Groborz – Szatkowski, Musioł, Zmarzlik, Herman – Wiciński, Brychlik, II połowa – Zapała – testowany, Płowucha, Szary, Morcinek, testowany, Spratek, testowany, Baransky, Hanzel, testowany,