Marek Pietras

Rybniccy koszykarze cały czas walczą o zapewnienie sobie miejsca w pierwsze ósemce, co da im przepustkę do pierwszoligowego play off. W ostatnim meczu podopieczni Jakuba Krakowczyka odnieśli bardzo cenne zwycięstwo w Krakowie. W niedzielę, 29 stycznia MKKS ponownie walczył o ligowe punkty w delegacji. Tym razem rybniczanie pojechali na mecz do Tarnowskich Gór, gdzie zmierzyli się z miejscowym Ragore. W pierwszym starciu tych ekip, w rybnickim ekonomiku, MKKS przegrał 69:68.
Spotkanie rewanżowe rozpoczęło się dobrze dla MKKS-u, który wygrał inauguracyjną kwartę różnicą 8 pkt. Drugą przegrał dziesięcioma i do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 46:44 dla gospodarzy. Po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany. Na sześć minut przed końcową syreną był remis 81:81. Końcówkę lepiej rozegrali rybniczanie i to oni mogli się cieszyć z wygranej 93:88, udanie rewanżując się koszykarzom z Tarnowskich Gór za domową porażkę.
W sobotę, 4 lutego MKKS ponownie zagra na wyjeździe. Tym razem w Czeladzi zmierzy się z MCKS-em. W pierwszym starciu tych ekip górą byli rybniczanie, którzy wygrali 76:55.

KKS Ragor Tarnowskie Góry – MKKS Rybnik 88:93 (24:32, 22:12, 26:30, 16:19)