Policja Śląska
Policja Śląska

Do dramatycznego wypadku doszło nad ranem, około godz. 5.20 na ulicy Raciborskiej w miejscowości Kornowac, na trasie pomiędzy Rybnikiem a Raciborzem. W wypadku ucierpiało 10 osób, które z obrażeniami ciała zostały natychmiast przetransportowane do okolicznych szpitali w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim.

Wstępne ustalenia drogówki wskazują, że kierowca Toyoty, z powodów jeszcze nieznanych, utracił kontrolę nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył - w przewożącego osiem osób - busa . Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Na miejscu zdarzenia drogowego interweniowali policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Obecny był również biegły z zakresu ruchu drogowego. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na ten moment nie mamy informacji o stanie zdrowia poszkodowanych w wypadku. Droga jest całkowicie zablokowana i został wyznaczony dla kierowców objazd.

Jednym z powodów kolizji może być prawdopodobnie fatalny stan nawierzchni. Po nocnych niskich temperaturach nawierzchnia drogi jest bardzo oblodzona

Galeria

Image alt Image alt
3

Komentarze

  • KierowcaBombowca12 01 lutego 2023 22:41Znowu sępy ubezpieczeniowe w akcji...
  • Pająk 01 lutego 2023 18:26Proszę nie żerować na cudzym nieszczęściu.
  • Dominik 01 lutego 2023 14:54 Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419

Dodaj komentarz