Młoda kobieta w ciąży / Zdjęcie ilustracyjne
Młoda kobieta w ciąży / Zdjęcie ilustracyjne

W pierwszych miesiącach ciąży wciskamy się w stare ubrania, zastanawiając się, kiedy zacząć kupować ubrania ciążowe. Począwszy od drugiego trymestru ciąży, ciało się zmienia i zaczyna rosnąć brzuch: nadszedł czas, aby przyszła mama pomyślała o ubraniach ciążowych, które są wygodne i praktyczne, ale też zgodne z modą i zawsze odpowiednie do swojego stylu i potrzeb. Zwykle korzystając ze zmiany sezonu zaczynamy kupować nowe ubrania, czasem w sklepach ciążowych, a czasem w sklepach tradycyjnych, uciekając tylko do jednego lub dwóch rozmiarów.

Odzież ciążowa: podstawowe wskazania

Wygoda i jakość niezależnie od tego, czy wolisz spódnice czy spodnie, sukienki czy kombinezony, zawsze ważne jest, aby odzież ciążowa była wykonana z naturalnych materiałów i przede wszystkim wygodna. W czasie ciąży krążenie krwi zwalnia i łatwiej cierpisz na obrzęki i zatrzymywanie wody w kończynach dolnych. Lepiej więc zrezygnować z ubrań i akcesoriów, takich jak paski, sprzączki i dopasowane zapięcia, wybierając ubrania z bawełny lub dżerseju, luźne i regulowane w talii. Dla większości nowoczesnych młodych mam dżinsy ciążowe są doskonałym rozwiązaniem.

W bieliźnie ważna jest bawełna i włókna naturalne. W rzeczywistości kontakt z okolicami intymnymi, które są szczególnie wrażliwe, wymaga szczególnej uwagi. Skóra kobiety w ciąży jest bardzo delikatna i narażona na podrażnienia, dlatego nie zaleca się noszenia bielizny syntetycznej, która może sprzyjać podrażnieniom lub alergiom. Majtki i kostiumy ciążowe powinny być zatem wyłącznie bawełniane, aby uniknąć infekcji pochwy. To samo dotyczy piżamy i koszuli nocnej.

Kurtki ciążowe: jakie wybrać?

Kurtka ciążowa musi towarzyszyć zmianom zachodzącym w ciele kobiety w ciągu dziewięciu miesięcy ciąży. Jeśli w pierwszych miesiącach Twój brzuszek nie jest jeszcze tak widoczny i wciąż mieści się w Twojej zwykłej kurtce, ważne i koniecznie jest, aby przerzuć się później na kurtkę ciążową, która brzuch otula, chroniąc przed zimnem, nie uciskając go. Podobnie jak w przypadku wszystkich ubrań ciążowych, również w przypadku kurtek ciążowych hasłem przewodnim jest wygoda. Aby jeszcze bardziej zwiększyć Twój komfort, większość kurtek ciążowych są oddychające. W ten sposób utrzymują wewnętrzne ciepło i nie prowadzi to do pocenia się. Kurtki ciążowe z regulacją szerokości rosną wraz z brzuszkiem i są odpowiednie przez cały okres ciąży, a nawet po porodzie.

Aby wybrać odpowiedni rozmiar kurtki ciążowej, musisz ocenić zmiany w swoim ciele. Jeśli powiększa się tylko brzuch, piersi i lekko biodra, możesz kupić swój zwykły rozmiar. Jeśli natomiast zmiana jest bardziej znacząca, dla pewności wybierz większy rozmiar. Ogólna zasada to zwiększanie swojego zwykłego rozmiaru o jeden rozmiar na każde dodatkowe 6 kilogramów.

Odzież ciążowa: 3 podstawowe wskazówki

Oto wskazówki, jak stawić czoła temu nowemu etapowi życia (przejściowemu, ale jakże ważnemu!) z wdziękiem i stylem, nie ulegając pokusie niechlujnego i niedbałego wyglądu.

  1. Pierwsza i najważniejsza wskazówka: nie trać swojego stylu, nie pozwól, aby nowe krągłości ciała zmyliły Twoje pomysły i upodobania co do stylu.
  2. Zaszalej z oversizowymi kardiganami, koszulkami i swetrami. Takie linie schlebiają również kobietom, które nie są w ciąży, jeśli są odpowiednio zrównoważone z legginsami lub obcisłymi dżinsami.
  3. Podkreśl brzuszek w drugim trymestrze ciąży – to jest sexy! Niezależnie od tego, czy masz super obcisły strój, czy klasyczną sukienkę w stylu empire, nie ukrywaj swoich nowych krągłości.
  4. Nie rezygnuj z jeansów, jeśli je kochasz. Istnieją wygodne dżinsy ciążowe, które idealnie nadają się do swobodnego, ale także eleganckiego wyglądu.

Komentarze

Dodaj komentarz