Działacze, trenerzy i same koszykarki RMKS-u Rybnik jeszcze przed sezonem zapowiadali, że interesuje ich w tegorocznych rozgrywkach awans do play off. Po ostatnim, wygranym meczu z rezerwami Ślęzy Wrocław, trener Adam Rener powiedział, że jego zdaniem zadanie jest zrealizowane w 95 proc. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze kilku zwycięstw, które mają także zdecydować o tym, że rybniczanki po fazie zasadniczej będą wyżej niż na 8. miejscu, co pozwoli realnie myśleć o walce w pierwszej rundzie play off.
W niedzielę, 5 lutego rybniczanki pojechały na mecz z Liderem Swarzędz, z którym w Boguszowicach wygrały różnicą przeszło 20 punktów.
Spotkanie rewanżowe przez trzy kwarty było bardzo wyrównane. W ostatniej miejscowe wyszły na prowadzenie 70:61.  Do końca meczu pozostawało wtedy 5 minut. Podopieczne Renera rozegrały je koncertowe, wygrywając ten fragment 19:4, a całe spotkanie 80:74.
Po tym zwycięstwie koszykarki z Rybnika mogą już skupić się na walce o jak najwyższe miejsce po fazie zasadniczej, bo udział w play off mają już praktycznie pewny.
O kolejne ligowe punkty rybniczanki powalczą 19 lutego. Wtedy to na wyjeździe zmierzą się z ekipą Enea AZS II Poznań.

Lider Swarzędz – RMKS Xbest Rybnik 74:80 (20:21, 20:17, 18:17, 16:25)