Koszykarze z Rybnika znakomicie poradzili sobie w dwóch ostatnich, wyjazdowych spotkaniach. Kolejno pokonali koszykarzy z Krakowa i Tarnowskich Gór, z którymi w meczach domowych przegrali. W ostatnią sobotę, 4 lutego podopieczni Jakuba Krakowczyka ponownie zagrali w delegacji. Tym razem w Czeladzi zmierzyli się z MCKS-e, którego w rybnickim ekonomiku pokonali różnicą 20 punktów.
Spotkanie rewanżowe miało dość dziwny przebieg, w II kwarcie miejscowi prowadzili już różnica ponad dziesięciu punktów. Rybniczanie mozolnie odrobili te straty, by na początku IV kwarty wygrywać 86:67. Od tego momenty gospodarze ruszyli do totalnej ofensywy i w efekcie o końcowym rezultacie decydowała sama końcówka. Na 5 sekund przed końcową syreną, za trzy nie trafili koszykarze z Czeladzi i ostatecznie to MKKS cieszył się z dwupunktowej wygranej.
– Było to zwycięstwo numer 12. Fakt ten oznacza, że mamy się z czego cieszyć. Oznacza to bowiem, iż w bieżących rozgrywkach mamy już więcej zwycięstw, niż w całym poprzednim sezonie, choć do końca sezonu regularnego pozostało jeszcze 10 spotkań. To pokazuje, że zaliczyliśmy wyraźny postęp – powiedział po zawodach Jakub Krakowczyk, trener rybnickiego zespołu.
11 lutego rybniczanie w końcu zagrają na swoim parkiecie. Wtedy to zmierzą się z ekipą KK UR Bozza Kraków. Spotkanie to może być kluczowe jeżeli chodzi o układ w tabeli na pozycjach od 5. do 7.

MCKS Czeladź – MKKS Rybnik 89:91 (22:20, 20:20, 19:2, 28:24)