GKS Jastrzębie

Przygotowujący się do piłkarskiej wiosny GKS z Jastrzębia rozegrał kolejny sparing. Tym razem podopieczni Grzegorza Kurdziela zmierzyli się w Bytomiu-Miechowicach z pierwszoligowym Ruchem Chorzów. Ostatecznie to chorzowianie wygrali 1:0, a jedynego gola zdobył z rzutu karnego Daniel Szczepan.
– W wielu momentach byliśmy bardzo równorzędnym zespołem dla Ruchu, szczególnie w pierwszej połowie. Widoczny był natomiast brak typowego napastnika w dzisiejszym spotkaniu. Nie mieliśmy zawodnika, do którego mogliśmy w ostatniej fazie akcji skierować piłkę, w efekcie czego zawodnicy długo ją holowali. Brakowało wypełnienia pola karnego, mimo że bardzo dobrze przedostawaliśmy się w jego okolice – powiedział po meczu trener Kurdziel, cytowany na oficjalnej, klubowej stronie. –
Jeśli chodzi o sytuacje zdrowotną dotyczącą zawodników ofensywnych, to w przypadku Szymona Gołucha jest to troszkę skomplikowane, ponieważ kilkanaście dni przyjmował antybiotyk i jest długo bez treningu. Po powrocie będzie więc potrzebował troszkę czasu na ponowną adaptację. Natomiast Daniel Stanclik, z tego co zostało przedstawione przez nasz sztab medyczny, od poniedziałku powinien wrócić do treningów – mówił jeszcze w sobotę Grzegorz Kurdziel.
Zadowolony ze sparingu z Ruchem był Daniel Szymczak. – W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, których nie wykorzystaliśmy. Momentami sędzia troszeczkę przeszkadzał. Mimo, że Ruch jest w czołówce pierwszej ligi, to na pewno nie było to spotkanie, w którym chorzowianie jakoś mocno dominowali. Ostatecznie przegraliśmy, ale trzeba pamiętać, że w drugiej połowie zagraliśmy nieco innym składem, a pod koniec pogoda też z pewnością nie pomagała obu drużynom, bo zaczął mocno sypać śnieg. Ogólnie uważam, że był to nie najgorszy występ w naszym wykonaniu. W ostatnim czasie sporo czasu poświęcaliśmy na grę w obronie, co było widać w dzisiejszym meczu, bo dobrze broniliśmy i ogólnie poprawiliśmy grę w defensywie, w czym na pewno pomógł nam też obóz w Busku-Zdroju – stwierdził piłkarz GKS-u.

Ruch Chorzów – GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)
Bramka
: Daniel Szczepan (75. k)
GKS (I połowa): Michał Antkowiak - Bartosz Boruń, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Dominik Kulawiak, Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Daniel Szymczak, Koki Togitani, Krystian Mucha, Farid Ali. (II połowa): Grzegorz Drazik- Dominik Klimkiewicz, Sebastian Golak (66. Mateusz Słodowy), Yevgeniy Zakharchenko (66. Piotr Jakubowski), Dawid Witkowski, Dariusz Kamiński (74. Koki Togitani), Przemysław Lech (66. Nataniel Wybraniec), Kamil Jadach, Krystian Mucha (66. Tymon Kłosowicz), Farid Ali (74. Daniel Szymczak), Bartosz Bajorek.