Archiwum / Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP
Archiwum / Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP

„Jakoś ja nie zauważyłem żadnego rannego górnika” – powiedział Donald Tusk, odnosząc się do manifestacji górników przed siedzibą JSW w grudniu 2015 roku. To słynne kłamstwo PiS, że rząd Ewy Kopacz strzelał do górników, dodał lider PO. Ja od siebie dodam, że ziemia jest płaska, a światem potajemnie rządzą Atlantydzi. Brednia, oczywiście! Ale jak ładnie wpisuje się w obłudny ton wypowiedzi Donalda Tuska.

Nie od dzisiaj wiadomo, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. To pewnie, dlatego, górniczy protest w Jastrzębiu, wyglądał inaczej z perspektywy rządowych gabinetów w Warszawie. Lider opozycji pamięta dokładnie, że nikt nie został ranny, a jego zdaniem, osoby powielające takie bzdury powinny się wstydzić. Używając słów Tuska, powinienem napisać, że ranni górnicy tak naprawdę ranni nie byli, a jedynie dali się zmanipulować propagandzie PiS i są ofiarami kłamstw telewizji Kurskiego, a nie policyjnych kul. Do grona zmanipulowanych należałoby doliczyć moją skromną osobę i kilkaset innych, które brały udział w manifestacji. Na pocieszenie dodam, iż możemy liczyć na współczucie lidera demokratycznej opozycji. Okazuje się, że wszyscy wystawiliśmy się „tak bezbronnie na atak tej fałszywej, kłamliwej propagandy, która od rana do wieczora ma jeden cel: upokorzyć, zniszczyć, zniesławić opozycję, jej liderów”. Nic dodać, nic ująć.

Niestety osób bezkrytycznie wierzących w „słynne kłamstwo” PiS jest znacznie więcej. To przecież rodziny, sąsiedzi i przyjaciele rannych górników. Do tego należałoby doliczyć personel szpitala udzielający pomocy rannym, lekarzy, którzy kontynuowali ich leczenie oraz tych, którzy wydali stosowne orzeczenia lekarskie. To jednak wierzchołek góry lodowej, manipulacji pisowskiej propagandy. W internecie opublikowano setki zdjęć i filmów z policyjnej akcji. Ich autorzy nadal są przekonani, że uwiecznili na nich rannych górników. Obawiam się, że nawet Kurski nie zdawał sobie sprawy z wpływu, jaki na ludzi wywierają „kłamstwa” publicznej telewizji.

Moim zdaniem wnioski, jakie nasuwają się po analizie wypowiedzi szefa PO, plasują go w ścisłej czołówce autorów teorii spiskowych.

Nie będzie mojej zgody na oczernianie górników i na kłamstwa, które godzą w ich dobre imię. Przed sądem będę dochodził prawdy i przeprosin, choć nie wiem, czy sąd w tym przypadku jest najlepszym miejscem.

Grzegorz Matusiak.

15

Komentarze

 • Kicha 14 lutego 2023 17:47Pojechał jeden z drugim do Brukselki .Tam Im jak alkoholikom pomachali widokiem kasy ,nastepnie powrót z tym szczęściem do Polski -ile to forsy dostaniemy, plany ,projekty odbudowy ,tu forsa ,tam forsa, wpadli oszołomieni z powrotem do kraju, krzyczą do narodu :" zamykać kopalne , górników na urlopy","będzie na 500+,bedzie na 'tarcze,po 40000zl dla dzieci Tuska, będzie na całe rozdawnictwo, wszyscy sie obłowimy",i,i wytrzeźwieli ,a forsy -niet, ,czyli wielka kicha-, więc, więc Kogo okradają z oszczędności?
 • Markowski 13 lutego 2023 09:01To oznacza kradzież rezerw oszczednosci takze Tych co 500+ niebrali czyli ludzie ktorzy to zrobili te zwykli zlodzieje.
 • Markowski A 12 lutego 2023 21:01Nic gdy nie zagłosuję na ludzi ktorzy wywołali inflacje.Ne ma czegoś takiego jak inflacja Putina. Owszem wystepuje prz ez wojne z Rosją wzrost cen ale ten wzrost moze dotyczyc tylko składników energii i to dopóki u nas nie odbuduje sie zamkniętych poprzednio blednie kopalnianych źródeł energii. Wzrostowi tych cen jakie nastepstwo wojny nie moze towarzyszyć wzrost plac gdyz wowczas powstaje inflacja. Społeczeństwo powinno pogodzić sie ze z powodu wojny bedzie drozej z powodu energii, drożej! Kto jednak drukuje pieniadze bez pokrycia ten sam udowadnia ze nie o wzrost ceny energii tu chodzi a o celową dewaulacje pieniądza dla jak latwo sie domyslec obnizenia wartosci nabywczych 500+ i podobnych ktorych zbyt hojnie rozdano. To oznacza kradzież rezerw oszczednosci czyli ludzie ktorzy to zrobili te zwykli zlodzieje.Ich celem nie byly pieniadze same w sobie ale kradzież dla utrzymania sie u wladzy.Tak tez czynili komunisci ,czyli pusty pieniądz i kradzież inflacyjna oszczednosci .Do tego jak kiedys Książeczki Mieszkaniowe, przedpłata "na malucha",wszystko aby ściągnąć pieniądze z rynku podobnie jak teraz pseudo-dobrowolne programy emerytalno kapitałowe ,pieniądze o ktorych z góry wiedziano ze za kilka lat nie beda nic warte .Rządzą nami złodzieje polityczni.Inflacja czy putinflacja? Zdania Polaków są podzielone
 • Wspomoc ale bez wsparcia rzadu 12 lutego 2023 12:31Codziennie spotykamy w środkach masowego przekazu wolania o pomoc,o wsparcie..A to na bezdomnego burka z podworka, a to na dziecko porzucone lub chore ,a to na trzesienie ziemi .Wszystkich nie zbawisz lecz czy wystarczy ze placisz uczciwie podatki -tak sie zastanawiasz .Ile to trwonienia publicznych środków .Jak bardzo majętni unikają obciążeń przez KRUS dla bardzo zamoznych ziemi .Ilez to biedy generowanej przez inflacje wywołanej zwykłą walką o wladze. Lecz tak mysle ,trzeba wspomóc ale nigdy ,przenigdy wyręczając rządzących .
 • Ewa 11 lutego 2023 21:59Drogi przyjacielu stary i mlody ,ze jak jeszcze kiedykolwiek Politycy obiecają Ci 1000+;700+18000+ lub nawet tylko 100+ zazwyczaj bez zarobienia, to Oni najpewniej pożyczkami,długami , inflacją lub jakąkolwiek inną metodą odbiorą Ci co najmniej dwa razy tyle .
 • Polisa na dozycie 10 lutego 2023 13:27Pamietaj jezeli wladza zmusza Ciebie dobrowolnie -przymusem ekonomicznym do oszczedzania to tylko po to aby ona Ciebie mogla wykorzystac i okrasc.Spytaj sie Pisla Matusiaka o jego oszczednosci na mieszkanie spoldzielcze i ówczesną inflacje ..Niestety o obecnej korupcji PIS świadczy takze PPK oraz zamiennie za PPK tzw.PPE,l. Swoi prezesi ,swoje zarzady a jak sie nie zapiszesz to podwyzki na wyplate w czesci przelewanej do PPK przez panstwowego pracodawce nie dostaniesz do reki. To jest kara za nie podporządkowanie sie systemowi. Ciekawe tylko dlaczego nie poszli na całość -obludnicy. Cale pobory mieli tam przelewac, nazapiszesz sie ,wyplaty nie bedzie kecz jak przelejemy forse i tak inflacja zezre. Prezesi wlasne gaze z waszych depozytow w walucie ulokuja. Oni beda miec .. .a Wy moze ..mBohdan Bankowy.Polisa na dozycie.Polisa Posagowa,OFE ...ilez tego było ,Kto to zapameta. Co Rzad Tuska inny podobny przekret.
 • Mar 10 lutego 2023 01:32Czy zastanawiałeś sie jaki polityczny system istnieje w Polsce. Dyktatura, Królestwo, Demokracja a moze Demokracja Klik. --PO wyprzedaz co sami nie budowali i kradzione emerytury bez względu na staż. SLD i panowie co chcieli brac dzieci w adopcje., PSL bogaci utrzym z KRUSu wiecznie grabiący pod siebie, no i teraz Ci Sprawiedliwi, rzadzacy za ukradzione inflacją oszczednosci i środki kradzione z fundacji PPK w stylu Bogdan Bankowy -jak cos wezmie to nie odda ,zapomnij ze wplacales, kiedy to bylo. .To jest wlasnie prawdziwa odpowiedz . W Polsce rzadzi Demokracja Klik. Długo tak jeszcze bedzie.
 • Propaganda supersukcesu 09 lutego 2023 18:01"W grudniu inflacja moze wynosic 6%,Prezes NBP"...ja Jemu mowie ,jak maslo bedzie kosztowalo juz tyle ze nikt nie bedzie juz je w stanie kupic a wszystko inne będzie tak bardzo drogie to inflacja bedzie nawet 0%. -czy Wy myslicie ze my jestesmy debilami
 • Krasicki&Krasicki 09 lutego 2023 09:03JSW grozi likwidacja-metan. No i po kiego chcieliście do tej Unii,co kredyty brać ! Pojechał jeden z drugim do Brukselki tam Im jak alkoholikom pomachali widokiem kasy ,wpadli ponownie oszolomieni zpowrotem do Polski ,krzycza:" zamykać kopalne ,gornikow na urlopy","bedzie na 500+,bedzie na 'tarcze,po 40000zl dla dzieci Tuska,wszyscy sie oblowimy",i wytrzezwieli ,a forsy -niet,wiec,wiec Kogo okradają z oszczędności?!i.Sami siebie- niedoczekanie nasze ,
 • Kinkurs osztow 08 lutego 2023 23:02Jest lepszy sposob na okradanie pracujacych.Mozna uchwalic ,ze na PPK maja byc przelewane cale pobory pracownikow a Kto sie nie zgodzi,trudno ,na wyplate nic nie dostanie,przepada.
 • Bronisław Pruchnicki 08 lutego 2023 20:04Kłamstwo ma krótkie nóżki – czyli o pośle Grzegorzu Matusiaku raz jeszcze. O tym przysłowiu również zapomniał poseł Grzegorz Matusiak, występując w roli gwiazdy na wczorajszej konferencji prasowej (patrz mój poprzedni post). Niewątpliwie poseł Matusiak skłamał, mówiąc o wydarzeniach sprzed 8 lat przed budynkiem JSW, że „…GÓRNICY przychodzili przede wszystkim w obronie pracy, NIE UŻYWALI ŻADNYCH KAMIENI, ŻADNYCH JAKIŚ ELEMENTÓW, KTÓRE MOGŁY ZAGRAŻAĆ TUTAJ TEMU BUDYNKOWI, JAK I RÓWNIEŻ OSOBOM TUTAJ SIĘ ZNAJDUJĄCYM.”. Dzisiaj znalazłem wypowiedź świadka tych wydarzeń, który powiedział „...Chcę powiedzieć, że nie popieram rzucania czymkolwiek, ale tak było, że jeżeli kilkunastu było uczestników, którzy rzucali czymkolwiek, petardami, to wiecie, gdzie Policja była? W spółce, za szklanymi drzwiami, nie było ich na zewnątrz. Te petardy, co tam strzelały, te parę desek, które poleciały, czy nawet nie desek, ale jakiś kiji, tak można było powiedzieć. Może znalezionych kilka kamieni, widziałem to, może ze dwie, trzy śruby, też było…” Cytat ten pochodzi z protokołu nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, która odbyła się 16.02.2015 roku. (patrz https://bip.jastrzebie.pl/artykul/42285-protokol-z-obrad-iv-sesji-nadzwyczajnej-rady-miasta-jastrzebie-zdroj-16-lutego-2015-r. , strona 18 ). Słowa te wypowiedział Piotr Szereda – ówczesny rzecznik Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno- Strajkowego w JSW. Na tej sesji był również obecny poseł Grzegorz Matusiak (patrz załączone zdjęcia). Nieźle się ubawiłem, kiedy dowód kłamstwa posła Matusiaka tj. filmowy skrót tej sesji, m.in. z wypowiedzią Piotra Szeredy, znalazłem na facebookowej tablicy posła. Umieścił ten film wczoraj. Czy poseł Matusiak z powodu również swojego kłamstwa przygotuje też drugi pozew sądowy? Tym razem przeciwko sobie? ?
 • Bronisław Pruchnicki 08 lutego 2023 20:0103.02.br., przed południem, TVP INFO nadała materiał filmowy z konferencji prasowej, która odbyła się przed budynkiem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. „Gwiazdą” tej konferencji był poseł PiS Grzegorz Matusiak - brat słynnego już z memów Andrzeja Matusiaka - „Mistrza Polski WORD w szachach”. Podczas tej konferencji poseł Matusiak odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska ze spotkania w Płocku, które odbyło się na początku listopada ubiegłego roku. Podczas tego spotkania Tusk, odpowiadając na ostre słowa jednego z uczestników spotkania, odniósł się do tragicznych wydarzeń z początku 2015 r. i protestu górników przed siedzibą JSW, mówiąc: „Każdy pogląd ma jakieś swoje uzasadnienie, nawet jeśli nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Ja uważam, że problem z debatą w Polsce też wynika z tego, że PiS (..) przyzwyczaił - na pewno pana jak widzę - do tego, że kłamstwo jest czymś bezkarnym, że można kłamać od rana do wieczora. Na przykład słynne kłamstwie o tym, że rząd Ewy Kopacz strzelał do górników. Jakoś ja nie zauważyłem żadnego rannego górnika. Ja pamiętam dokładnie, że policja, i nie na polecenie pani premier czy moje, policja broniła dostępu do budynku przed ludźmi, którzy tam się zgromadzili, atakowali kamieniami i grozili fizycznie osobom zgromadzonym w tym budynku. Wtedy policja działa. Nikt nie został ranny.” Do tych słów odniósł się na tej konferencji prasowej poseł Matusiak i zarzucił Donaldowi Tuskowi kłamstwo. Zapowiedział też „Przygotowuję pozew przeciwko Tuskowi. Będę żądał przeprosin dla górników, którzy wtedy zostali ranni, ale również zadośćuczynienia i przekazania środków na rzecz fundacji rodzin górniczych”. Cierpliwie i skrupulatnie przeszukałem internetowe materiały, dotyczące wydarzeń sprzed ośmiu lat i doszedłem do wniosku, że skoro przysłowia (i powiedzenia) są mądrością narodu, to poseł Matusiak w swoich wypowiedziach na wczorajszej konferencji nie wziął pod uwagę przynajmniej dwóch: 1) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 2) Przymawiał kocioł garnkowi Nie wiem czy Poseł Matusiak osiem lat temu siedział w swoim biurze, czy może był pod siedzibą JSW, w każdym razie z przeglądu licznych materiałów filmowych wynika, że chyba jednak poseł Matusiak minął się z prawdą mówiąc na konferencji: „Nie może być tak, że dzisiaj politycy używają słów, kłamstw, które mają przede wszystkim zmienić fakty (,,,) GÓRNICY przychodzili przede wszystkim w obronie pracy, NIE UŻYWALI ŻADNYCH KAMIENI, ŻADNYCH JAKIŚ ELEMENTÓW, KTÓRE MOGŁY ZAGRAŻAĆ TUTAJ TEMU BUDYNKOWI, JAK I RÓWNIEŻ OSOBOM TUTAJ SIĘ ZNAJDUJĄCYM.” (patrz film na stronie https://www.tvp.info/66026389/tusk-nie-strzelano-do-gornikow-pod-jsw-gornik-zostalem-postrzelony-w-skron-z-czterech-metrow ) Czyżby Panie pośle? Bo z materiałów filmowych wynika, że albo Pan już zapomniał jakie były fakty, albo niezbyt starannie przygotował się do tej konferencji prasowej, albo Pan … kłamał. A dowodem na to są choćby te filmy: 1) https://www.youtube.com/watch?v=p1pb588iJ44 2) https://www.youtube.com/watch?v=ivX4b3lNBWY 3) https://www.youtube.com/watch?v=M2XdLht-WHE A przecież sam Pan powiedział, „… nie może być tak, że dzisiaj politycy używają słów, kłamstw, które mają przede wszystkim zmienić fakty” I tu w pełni się z Panem zgodzę: nie może tak być. Czy jestem zdziwiony, że jest inaczej? Kilka lat temu obecna europosłanka PiS Andżelika Możdżanowska, będąca wtedy jeszcze członkinią PSL, powiedziała (jest archiwalne nagranie!) „PiS kłamał, kłamie i kłamać będzie”. W żadnym wypadku nie podejrzewam, aby Pani Andżelika mówiła wtedy nieprawdę. Do PiSu zapisała się później ...
 • Czytaj Interia 08 lutego 2023 17:30Wypisujesz się z PPK? To tak jakbyś oddał pracodawcy część podwyżki
 • Czynny żal 08 lutego 2023 14:07Co drugi dzień wyjeżdżam na drogę i stale łamiem niezamierzenie jakiś przepis. Wczoraj na zielonym skręcając w prawo, nagle pojawia się tzw 'zbliżający pieszy". No kuźwa ,nie sposób Ich wszystkich zauważyć. Wg policji wymusiłem -- no ale dobrze że Ich nie było w okolicy. Facet ciśnie się bo ma pierwszeństwo , ja jadę z prędkością nie większą niż 25km/h ,też muszę upewnić się czy inny mimo czerwonego nie wymusza, czy rowerzysta na śluzie nie pcha się ,może dziura w jezdni ,może kałuża ,inne, a tu Oslowie Sejmowi uchwalili przepis. Szlag Ich trafił ,jaki sens iść na wybory. Bylem w ubiegłym roku w Niemczech. Na całej trasie na południe tylko 14 przejść w tym 7 ze swiatłami (jechałem przez centra także bocznymi drogami) ,pozostałe tylko w centrum miasta po jednym najwyżej! ,reszta na własną odpowiedzialność-wejścia , przy rondach wszędzie tzw. "przejścia sugerowane" bez pierwszeństwa -uzasadnienie łatwe ,kierowca ma za duzo do obserwacji.. Czy w Polsce idzie teraz przejechać tak kraj nie tracąc książeczki czekowej, ewentualnie nie zabierajac szczoteczki do zębów na wypadek zatrzymania w areszcie. Skoro już nawet Policja ich autami co pokazują media nagminnie łamie te przepisy !--Cholera co ten PiS zrobił z tym narodem ,co ten Kaczyński tu wyprawia ,gdzie Ci Oslowie są ,że Im na to pozwalają.
 • Janusz 08 lutego 2023 10:19Szanowny Panie Posle. Pięknie Pan wyszedł ostatnio w telewizorach TV, zarówno w transmisji z Jastrzebia jak i w Sejmie .Jest jednak temat w polityce ktory wydaje sie, że Pan kompletnie nie rozumie. Nas nie obchodzi to czy Donald Tusk klamie czy nie- jaki On jest my od dawna dobrze wiemy .Nas nawet niebardzo obchodzi to czy Pan wniesie ten pozew jezeli ma pan podstawy prawne po 8latach od tamtych wydarzeń, czy nie, gdyz dla nas jest to obecnie zwyczajne bicie piany i pchanie facjaty na szklo ekranu przed kolejnymi wyborami . ...Nas jednak obchodzi to co Wy zrobiliście z naszymi oszczędnościami, z naszymi wynagrodzeniami , emeryturami gdyż widzi Pan , sami jako wladza spec Ustawą o Waszych wynagrodzeniach umieliście sie ustawiać. To z nas obecnie przez Wasze rzady różne cwaniaki smieja sie w twarz ,spryciarze ktore cale swoje zycie albo nie pracowali ślizgając sie po okazjach, albo ukrywali skladki ZUSu.A mialo byc sprawiedliwie?! To dzieki Wam złotówka stala sis Biletem NBP . To dzieki Wam zdanie ,- praca dla frajeròw przyjmuje rzeczywiste znaczenie. I to jest to co nas obchodzi, Panie Posle. Bedziemy Wam to pamiętać .

Dodaj komentarz