KPP Racibórz
KPP Racibórz

Policjanci z wodzisławskiej i raciborskiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierujących, aby jak sami twierdzą "najszybciej wyeliminować z ruchu osoby, które zagrażają sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego". Działania potrwają do godziny 9, a ich skutkiem ma być poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Jak podkreślają specjaliści, to nietrzeźwi kierujący są najczęściej sprawcami najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Każde działanie, które przyczyni się do ograniczenia liczby takich kierowców na drogach, jest nie tylko konieczne, ale wręcz życiodajne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Należy pamiętać, że alkohol nie tylko wpływa negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdu, ale także wpływa na zdolność reakcji, zmniejsza koncentrację i osłabia koordynację ruchową. Dlatego policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie na drodze, a przede wszystkim o powstrzymanie się od prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu.

Dzisiejsze działania to nie jedyna taka akcja na rzecz bezpieczeństwa na drogach, prowadzona na terenie Wodzisławia i Raciborza. Policja regularnie prowadzi różnego rodzaju działania kontrolne i prewencyjne, których celem jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa na drogach.

Komentarze

Dodaj komentarz