KPP Racibórz
KPP Racibórz

W Chałupkach, podczas prac budowlanych na ulicy Raciborskiej, znaleziono we wtorek dużą ilość łusek, amunicji i niewybuchów z czasów II Wojny Światowej. Przedmioty te zostały wykopane przez pracowników firmy budowlanej podczas prowadzenia prac z użyciem koparki.

Dyżurny policji został powiadomiony o znalezisku o godzinie 10.20. Na miejsce został skierowany policjant przeszkolony w rozpoznawaniu materiałów minersko-pirotechnicznych, który wstępnie potwierdził pochodzenie wojskowe znalezionych przedmiotów. Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska, a ze względu na to, że niewybuchy znajdowały się daleko od najbliższych zabudowań, nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji mieszkańców.

Wojskowi saperzy zabrali wszystkie znalezione przedmioty następnego dnia, po godzinie 10.00. Zabezpieczenie niewybuchów i amunicji z okresu II Wojny Światowej jest zadaniem saperów, którzy specjalizują się w neutralizacji tego typu materiałów. Dlatego też, kiedy natrafimy na takie przedmioty, nie należy ich dotykać ani przesuwać, a jedynie powiadomić odpowiednie służby, aby zabezpieczyły niebezpieczne znalezisko.

Galeria

Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz