Dominik Gajda

Jastrzębianie w ostatnich tygodniach znajdują się dobrej formie, co potwierdza chociażby awans do półfinału Ligi Mistrzów. Równie dobrze podopieczni Marcelo Mendeza radzą sobie w Plus Lidze. W niedzielę, 19 marca przetestowała ich Skra z Bełchatowa, która całkiem niedawno ograła ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.
Spotkanie w Jastrzębiu było bardzo wyrównane i stało na wysokim poziomie. Już po I secie było jasne, że bełchatowianie, którzy prawdopodobnie nie załapią się do play off, w ostatnim czasie złapali wysoką formę i będę chcieli w Jastrzębiu sprawić niespodziankę. Przyjezdni wygrali inauguracyjną partię do 22. Dwa kolejne sety to dominacja gospodarzy i ich prowadzenie w meczu 2:1. Goście doprowadzili jednak do tie breaka. Do połowy decydującego seta wynik oscylował wokół remisu. Później przewagę osiągnęli bełchatowianie i to oni wygrali 15:13 i cały mecz 3:2. Porażka ze Skrą spowodowała, że jastrzębianie spadli na 3. miejsce w ligowej tabeli.
O kolejne ligowe punkty Jastrzębski Węgiel powalczy w Rzeszowie (22.03) oraz w Radomiu. Te spotkania w dużej mierze zdecydują z jakiej pozycji przystąpią Pomarańczowi do fazy play off.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:22, 25:19, 21:25, 13:15)