fot. KPP Racibórz
fot. KPP Racibórz

W poniedziałek wieczorem raciborska policja otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że mężczyzna miał być agresywny wobec swojej żony. Na miejsce incydentu skierowany został patrol z Kuźni Raciborskiej.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali mężczyznę stosującego przemoc fizyczną wobec leżącej na podłodze kobiety. Agresor został natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Śledztwo wykazało, że 64-latek przewrócił wózek inwalidzki, za pomocą którego jego żona poruszała się, co spowodowało jej upadek.

Dalsze ustalenia wykazały, że mężczyzna od kilku miesięcy regularnie znęcał się nad swoją żoną zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował, groził pozbawieniem życia i stosował przemoc wobec swojej małżonki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W czwartek 64-latek został doprowadzony przed oblicze prokuratora i usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych, sąd aresztował go na okres dwóch miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia za znęcanie się nad swoją żoną.

Komentarze

Dodaj komentarz