fot. KPP Racibórz
fot. KPP Racibórz

Wczoraj, raciborscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mężczyznę powiązanego z kradzieżą sklepową, do której doszło 28 marca w jednym z marketów przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Jak wynika ze zgłoszenia, skradzione zostały artykuły chemiczne o wartości kilkuset złotych.

- Jak ustalili, raciborscy śledczy zatrzymany 18-latek związany jest jeszcze z innymi kradzieżami na terenie sklepów, do których doszło w okresie od grudnia ubiegłego roku do marca 2023 roku. Łupem złodzieja padł alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne oraz elektronika. Łączne  straty sięgają ponad 13 tysięcy - informuje nadkom. Mirosław Szymański.

W wyniku zebranych dowodów, mężczyzna usłyszał 17 zarzutów związanych z kradzieżami. Teraz grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu. Sprawa będzie teraz przedmiotem dalszych postępowań, a zatrzymany 18-latek będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Władze przypominają, że kradzieże sklepowe są traktowane poważnie i mogą prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych.

Komentarze

Dodaj komentarz