fot. Powiat Wodzisławski
fot. Powiat Wodzisławski

W ramach projektu Erasmus+ "Better @t School" realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., powstał punkt bookcrossingu, czyli wymiany przeczytanych książek między czytelnikami. Inicjatywa ma na celu promowanie czytelnictwa na terenie Wodzisławia Śl. i powiatu.

Bookcrossing polega na nieodpłatnym dzieleniu się książkami za pośrednictwem specjalnych pojemników, do których można włożyć przeczytane i niepotrzebne już książki. Dzięki temu każdy może zabrać interesującą lekturę, przeczytać, a następnie znowu „puścić w obieg”. Punkty wymiany książek znajdują się w ogólnodostępnych miejscach, takich jak szkoły, przychodnie czy poczekalnie dworców kolejowych.

Jednym z takich punktów jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., przy ul. Bogumińskiej 2. Oprócz bookcrossingu w ramach projektu na kwiecień zaplanowane zostały kolejne atrakcje, takie jak spotkanie autorskie z Krzysztofem Pławeckim, warsztaty psarskie i twórczego rymowania, czy wyjazd uczestników projektu do Katowic na zwiedzanie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

Inicjatywa bookcrossingu pozwala na wymianę czytelniczych wrażeń i rekomendacji wśród szerokiego grona miłośników literatury. To doskonały sposób na zachęcenie do czytania i dzielenia się pasją.

Komentarze

Dodaj komentarz