Powiat Raciborski
Powiat Raciborski

Raciborski Powiat ruszył z pracami modernizacyjnymi na tzw. księżycówce, czyli odcinku ulicy Wiejskiej łączącym drogę wojewódzką Racibórz-Kietrz z Ocicami na wysokości Żerdzin. Ten projekt jest częścią większego pakietu robót drogowych zaplanowanych przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Do pakietu inwestycji należy również modernizacja odcinka Wiejskiej od skrzyżowania z ul. Węgierską do miejsca znanego jako wąskie gardło za ul. Zbożową, przy wylocie na Żerdziny. Prace na tym odcinku planowane są do rozpoczęcia w drugiej połowie roku.

Aktualnie trwa również remont ulicy Kolejowej, a w planach jest remont Łąkowej, która stanowi dojazd do placu Konstytucji 3 Maja. Dodatkowo, w ramach pakietu robót drogowych, planowana jest przebudowa ronda na placu Konstytucji 3 Maja.

Łączny koszt tych inwestycji wynosi około 17,5 mln zł, co uwzględnia także zeszłoroczny remont ul. Kościuszki. Starostwo Powiatowe zorganizowało inwestycje, wybrało wykonawców i zabezpieczyło finansowanie. Środki pochodzą z budżetu powiatu, rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 rok dla województwa śląskiego oraz miasta. Miasto Racibórz przekazało na ten cel 3,9 mln zł.

Prace prowadzone przez wykonawcę, firmę PRD Racibórz, mają potrwać do późnej jesieni.

Komentarze

Dodaj komentarz