Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta w Lubomi – mistrz jakości mięsnych produktów
Odebranie pucharów i dyplomów
Na zdjęciu od lewej: Marian Smyczek, Ewelina Janeta-Skorupska, Krzysztof Skorupski

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta w Lubomi, jedna z wiodących firm w branży mięsnej, odniosła znaczący sukces na 55. konkursie "Produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym" 2023. Zyskała liczne nagrody i wyróżnienia, potwierdzając swoje miejsce jako producent wysokiej jakości wyrobów. Konkurs, zorganizowany przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego Państwowego Instytutu Badawczego Zakładu Technologii Mięsa i Tłuszczu, przyciągnął 41 zakładów mięsnych i drobiarskich, które zgłosiły imponującą liczbę 142 próbek różnych produktów. Próbki były poddane ocenie sensorycznej oraz analizom chemicznym, w celu zapewnienia najwyższych standardów jakościowych. Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta w Lubomi z dumą prezentował swoje wyroby na konkursie. Jego starannie przygotowane produkty typu "żywność wygodna" zdobyły uznanie jury, co zaowocowało przyznaniem im specjalnego dyplomu za najwyżej ocenione produkty w tej kategorii. Sortyment zakładu podczas konkursu przewidywał m.in.: golonko pieczone w kapuście, zupę porową, krokiety z serem i grzybami, pierogi ze szpinakiem i mięsem, De volaille z sosem, ziemniakami i modrą kapustą, rolady wieprzowe w sosie z kluskami i modrą kapustą i krokiety z mięsem.

post image
 

Wśród nagrodzonych produktów znalazły się również wyroby wytwarzane tradycyjnymi metodami. Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta otrzymał specjalny dyplom za swoją wyjątkową szynkę lubomską, która została doceniona przez jury za doskonały smak i jakość. Rodzina Janeta jest związana z branżą mięsną od 1989 roku, a ich zakład stał się prawdziwą ikoną kulinarną regionu. Ernestyn Janeta, założyciel firmy, rozpoczął produkcję wędlin w swoim domu, która w krótkim czasie zyskała popularność i zaufanie klientów. Dzisiaj Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta w Lubomi zatrudnia 240 pracowników i posiada 22 sklepy oraz 5 barów bistro. W ich bistro można skosztować nagrodzonych dań, które zdobyły uznanie na konkursie. Kluski rolada z modrą kapustą, kotlet schabowy czy pierogi to tylko niektóre z propozycji, które przyciągają smakoszy. Wszystkie dania są przygotowane z użyciem własnych surowców i receptur, co gwarantuje unikalny smak i wysoką jakość.

post image
 

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta w Lubomi od lat stawia na zaangażowanie i wiedzę swoich pracowników. To dzięki nim firma może zaoferować szeroką gamę produktów, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Dziesiątki rodzajów wędlin, wędzonych i wędzonych surowo-dojrzewających szyn oraz różnorodność szynek i wyrobów garmażeryjnych to tylko część bogatego asortymentu oferowanego przez Janetę. Obecnie produkty Janety są dostępne w 4 sklepach w Rybniku, Chwałowicach i Boguszowicach, a także w innych lokalizacjach, takich jak Lyski, Orzesze, powiat raciborski i Kędzierzyn-Koźle. To oznacza, że smakosze w różnych regionach mają łatwy dostęp do doskonałych wyrobów mięsnych, które cieszą się dużym uznaniem. Sukces Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Ernestyna Janety w Lubomi na 55. konkursie "Produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym" 2023 jest dowodem na nieustanne dążenie do doskonałości i zadowolenia klientów. Firma nie tylko zdobyła liczne nagrody, ale także otrzymała prestiżowy Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zwycięstwo w konkursie. To świadczy o wysokiej jakości oferowanych produktów oraz dbałości o smak i tradycję. Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta w Lubomi jest doskonałym przykładem rodzinnego przedsiębiorstwa, które odniosło sukces dzięki pasji, zaangażowaniu i nieustającemu dążeniu do perfekcji. Jego wyroby stanowią nie tylko smakowite dania, ale także kulinarne dziedzictwo regionu, które przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Dzięki połączeniu tradycji, innowacji i wysokiej jakości produktów Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta w Lubomi pozostaje liderem na rynku mięsnym. Ich nagrodzone wyroby to nie tylko smaczne potrawy, ale także gwarancja satysfakcji dla każdego smakosza.

post image
 

Sklepy: RYBNIK, ul. Marii Curie Skłodowskiej 1b, ul. Wojciecha Korfantego 11, RYBNIK-CHWAŁOWICE, ul. 1 Maja 95b, RYBNIK-BOGUSZOWICE, ul. Osiedle Południe 39, LYSKI, ul. Rybnicka 30, ORZESZE, Rynek, PSZÓW, ul. Andersa 26, LUBOMIA, ul. Nepomucena 14, RACIBÓRZ, ul. Opawska 82, Mickiewicza 7, Słowackiego 31, Rudzka 41, RYDUŁTOWY, ul. Bema 52

Komentarze

Dodaj komentarz