KMP Żory
KMP Żory

Około godziny 11:00 63-letnia rowerzystka, która zgodnie z przepisami przejeżdżała przez wyznaczony dla niej przejazd, została uderzona przez samochód marki Skoda. Kierowała nim 69-letnia kobieta.

Zgodnie ze wstępnymi danymi śledztwa przeprowadzanego przez żorską policję, w wyniku tego zdarzenia rowerzystka doznała poważnych obrażeń. Natychmiast została przewieziona do najbliższego szpitala, gdzie poddano ją dalszej hospitalizacji.

Zarówno rowerzystka, jak i kierująca samochodem były trzeźwe w momencie zdarzenia. Niemniej jednak, na skutek incydentu ruch na Alei Zjednoczonej Europy był utrudniony przez około godzinę. Policjanci, odpowiedzialni za zarządzanie sytuacją na miejscu zdarzenia, zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy 69-letniej kierującej.

W świetle tego wypadku, służby mundurowe apelują do wszystkich użytkowników drogi, zarówno rowerzystów, jak i kierowców, o zasady ograniczonego zaufania oraz o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Dodatkowo, w sytuacjach wymagających, zachęcają do wykazania ostrożności lub szczególnej ostrożności.

1

Komentarze

  • ZmotoryzowanyPatrol 05 czerwca 2023 01:37Natychmiast zmienić przepisy dla pieszych i rowerzystów - dla ICH BEZPIECZEŃSTWA! 1) - wprowadzić NAKAZ ZATRZYMANIA I ROZEJRZENIA się (za złamanie każdego - po 300 zł (minimum)), 2) - przyjemność przejścia, przejazdu na czerwonym - od 500 zł - a w przypadku zdarzenia (zmuszenia kierowcy/ów do gwałtownych manewrów - nawet zakończonych kolizją) - pełne odszkodowanie dla nich (i uniewinnienie kierowcóy/ów), 3) - obowiązkowe odblaski/lampki po zmroku i przy gorszej widoczności, 4) - rowerzysta ma ustąpić pierwszeństwa skręcającemu pojazdowi (często jest w martwym polu kierowcy!).

Dodaj komentarz