RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

W Chotomowie pod Warszawą odbyły się mistrzostw Polski seniorów w szermierce. Znakomicie w tych zawodach spisały się szpadzistki RMKS-u Rybnik. Alicja Klasik po znakomitych walkach zdobyła brązowy medal w rywalizacji indywidualnej, a drużynowo rybniczanki stanęły na drugim stopniu podium. –  W półfinale Klasik przegrała 1 trafieniem, w doliczonym czasie, z Renatą Knapik Miazgą. Bardzo dobre 10. miejsce zajęła kadetka RMKS-u Rybnik, Laura Misiak – relacjonuje Artur Fajkis, trener rybniczanek i dodaje: – To historia pisana szpadą. Tak można opisać to, co wydarzyło się podczas mistrzostw Polski. Brąz Alicji i srebro drużyny. Brawo RMKS – cieszy się rybnicki szkoleniowiec.
W rywalizacji drużynowej szpadzistki RMKS-u osiągnęły historyczny sukces dla swojego klubu. To pierwszy taki medal RMKS-u. Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Anna Mroszczak i Laura Misiak w meczu finałowym przegrały 41:43 z AZS-em AWF Katowice.

Miejsca na MP zawodniczek rybnickiego klubu: 3. Alicja Klasik, 10. Laura Misiak, 17. miejsce Liliana Porwoł, 20. miejsce Kinga Zgryźniak, 23. miejsca Anna Mroszczak, 33. miejsce Patrycja Frystacka, 41. miejsce Antonina Korduła.
Miejsca na MP zawodników rybnickiego klubu: 44. miejsce Dominik Sojka, 55. miejsce Augustyn Kapias, 66. miejsce Adam Sojka, 68. miejsce Tomasz Wąsiewicz.