Materiały prasowe
Materiały prasowe

Ciesząc się solidną reputacją na arenie międzynarodowej, Mendez przekroczył oczekiwania w swoim debiutanckim sezonie jako trener Jastrzębskiego Węgla. Zdobył dla klubu Superpuchar Polski, uplasował go w finale Ligi Mistrzów i przypieczętował sukces zdobyciem tytułu Mistrza Polski. Jego doskonałe osiągnięcia w sezonie 2022/2023 zaowocowały nagrodą dla Trenera Sezonu w PlusLidze.

Przed dołączeniem do Jastrzębskiego Węgla, Mendez miał bogatą i udaną karierę trenerską w Brazylii, prowadząc klub Sada Cruzeiro przez 12 lat. Wspólnie z zespołem zdobył sześć tytułów mistrza kraju, sześć Pucharów Brazylii, siedem Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej, trzy Superpuchary Brazylii i trzy Klubowe Mistrzostwa Świata.

- Cieszę się bardzo, że trener Marcelo Mendez zostaje z nami na kolejny sezon. Osiągnięciami z tego sezonu potwierdził to, iż jest wybitnym fachowcem. Perfekcyjnie przygotował zespół na decydującą część sezonu, czego dowodem była nasza dominacja w fazie play off PlusLigi. Styl, w jakim nasza drużyna sięgnęła po mistrzostwo kraju, był imponujący. Za nami najlepszy sezon w historii Klubu, a trener Marcelo Mendez ma w te sukcesy swój ogromny wkład - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Oprócz swojej roli w klubie, Mendez od 2018 roku jest również trenerem narodowym Argentyny. Wykazał się na tej pozycji, zdobywając brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Co więcej, prowadził także kadrę narodową Hiszpanii, z którą odniósł sukces w Lidze Europejskiej. Jego doświadczenie obejmuje także prowadzenie hiszpańskiego klubu Drac Palma Majorka, z którym zdobył trzykrotnie mistrzostwo kraju i dotarł do finału Pucharu Top Teams oraz Pucharu CEV.

- Czuję się tutaj dobrze, nawet bardzo dobrze. Kocham ten Klub. Dał mi możliwość walki o najwyższe cele w najważniejszych turniejach. Mam tutaj świetny sztab, doskonałych zawodników, najlepszych na świecie. Mamy świetną atmosferę na meczach. Uwielbiam naszych kibiców, są naszym dodatkowym zawodnikiem na boisku. Spełnione są tu wszystkie warunki do tego, by walczyć. Spróbujemy znowu wygrać każde rozgrywki i turnieje, dojść do finałów, powtórzyć ten sezon - mówi Marcelo Mendez, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. 

Wizja i doświadczenie Mendez jako szkoleniowca, jak wykazuje jego bogata kariera, jest niezaprzeczalnie cennym atutem dla Jastrzębskiego Węgla. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny sezon pod jego wodzą, mając nadzieję na kontynuowanie bieżącej serii sukcesów.

Komentarze

Dodaj komentarz