SP5
SP5

Z okazji Dnia Dziecka, Szkoła Podstawowa nr 5 w Czerwionce-Leszczynach zorganizowała festyn rodzinno-szkolny, który zgromadził uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wydarzenie było nie tylko okazją do świętowania, ale również nawiązaniem do obchodów patrona szkoły - Henryka Sienkiewicza.

Festyn obfitował w szereg prezentacji przygotowanych przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli. Grupa z klasy VII a zaserwowała piosenkę o Sienkiewiczu, natomiast klasa V b prezentowała scenki zaczerpnięte z dzieł patrona, wyrażone w gwarze śląskiej. Klasa VI b, z kolei, zagrała hymn szkoły na dzwonkach, co było kolejnym ukłonem w stronę szkolnej tradycji.

Festyn zapewnił także kreatywne stanowiska tematyczne opracowane przez nauczycieli i uczniów. Wybrane tematy obejmowały chemię, geografię, matematykę, fizykę, nauki przyrodnicze, informatykę, literaturę oraz historię. Na każdym stanowisku prezentowane były szkolne projekty i osiągnięcia, a także prowadzono gry sportowe na szkolnym boisku, w których rywalizowali uczniowie i ich rodzice.

Rodzice uczniów aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, przygotowując poczęstunek dla gości. Zbiórka funduszy z tej inicjatywy, według decyzji Rady Rodziców SP5, zostanie przeznaczona na budowę skoczni i bieżni dla uczniów.

Na festynie oferowano także wiele atrakcji dla uczestników. Dzieci miały okazję cieszyć się dmuchańcami, malowaniem twarzy, a także obserwować pokaz umiejętności strażaków z OSP Czerwionka. Dodatkowym punktem programu była loteria fantowa, gdzie każdy los gwarantował wygraną, dodając emocji do tego niezwykłego dnia.

Ogromnie cieszymy się, że po kilku latach przerwy, spowodowanej pandemią, festyn w SP 5 znów spotkał się z zainteresowaniem rodziców, dziadków, był okazją do środowiskowej zabawy, prezentacji tego, co ciekawego dzieje się w szkole. Była to wspaniała zabawa! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego przedsięwzięcia - podsumowali Dyrektor SP 5 Małgorzata Marciniak oraz Przewodniczący Rady Rodziców SP5 Tomasz Szafro.

Komentarze

Dodaj komentarz