Dominik Gajda
Dominik Gajda

Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Sportu (stadion przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim) od godziny 9.30 gościł dzisiaj uczestników XIX Powiatowej Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych. Do zawodów zgłosiło się 24 drużyny. Łącznie na starcie różnych konkurencji pojawiło się ponad 300 zawodników. Starcia sportowców obserwowały dziesiątki osób. Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, wodzisławski Caritas, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach oraz Powiatowy Młodzieży Ośrodek Sportu w Wodzisławiu Śląskim. Organizatorzy mogli liczyć na wsparcie uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. 

Sportowcy mierzyli się w 15 konkurencjach. Zawodnicy celowali po olimpijskie złoto w: biegu sprinterskim na 30 metrów, pchnięciu kulą, rzucie piłką palantową na odległość, skoku w dal z miejsca, slalomie z piłką, strzałach do bramki, rzucie piłką lekarską, biegu z przeszkodami, rzutach do puszek, rzutach woreczkami do celu, rzutach do tarczy, podnoszeniu ciężarka, rzutach do kosza, unihokeju, podbijaniu piłeczki.

Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w całym województwie śląskim. Biorą w nim udział nie tylko mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, ale także goście m.in. z oddalonego Knurowa, bliższego Jastrzębia-Zdroju czy też Raciborza. Celem wydarzenia jest popularyzacja sportu osób niepełnosprawnych oraz ich integracja.

Tegoroczne zawody odbyły się w cieniu wielkiej tragedii. Podczas olimpiady zmarł nagle Zastępca Starosty Powiatu Wodzisławskiego Tadeusz Skatuła - wielki przyjaciel i orędownik sportu osób niepełnosprawnych.

 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz