Archiwum / Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP
Archiwum / Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP

To mój ostatni felieton przed wyborami parlamentarnymi. Dlatego na wstępie uprzedzam czytelników, że ten tekst nie będzie mniej lub bardziej zakamuflowaną agitką wyborczą. Moim celem jest prezentacja kilku argumentów przemawiających za udziałem w głosowaniu, bez wskazywania kandydatów czy ugrupowań.

Sam udział w wyborach, to moim zdaniem dopiero połowa sukcesu. Najważniejszy jest świadomy wybór. Świadomy, czyli wynikający z dotychczasowych osiągnięć kandydata. Jego wiarygodności i wiarygodności ugrupowania pod szyldem, którego ubiega się o mandat poselski czy senatorski. Zadanie nie jest łatwe, szczególnie w toku kampanii wyborczej, w której wykorzystuje się wiele sztuczek socjotechnicznych. Z każdej strony atakować nas będą piękne hasła i uśmiechnięte twarze kandydatów, za którymi nie stoją konkretne osiągnięcia i realne do spełnienia obietnice. Niestety cel uświęca środki, więc lista obietnic za każdym razem jest otwarta i ograniczona tylko wyobraźnią sztabu wyborczego i łatwowiernością wyborców.

Wiele ugrupowań i ich kandydatów liczy na ich krótką pamięć. Kto by dzisiaj pamiętał, co obiecaliśmy 4 czy 8 lat temu. Jeszcze mniej osób będzie pamiętać o efektach rządów partii, które od lat są w opozycji. Przecież co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Ta skrócona wersja idei „grubej krechy”, czyli odcinana się od historycznych „osiągnięć” poszczególnych partii, daje zaskakująco dobre rezultaty.

Tu dochodzimy do meritum mojego apelu. Stosujmy zdroworozsądkową zasadę ograniczone zaufania. To najlepszy sposób, który pozwoli nam uniknąć pułapki politycznego marketingu. Jestem realistą i wiem, że nikt nie będzie przyglądał się sylwetkom i osiągnięciom wszystkich kandydatów, ale przynajmniej przyjrzyjmy się tym, na których chcemy oddać głos. Kryteria są proste. Wystarczy sprawdzić, czy kandydat miał swoje biuro, przyjmował w nich petentów i ile problemów regionu artykułował na forum parlamentu. Nie tylko deklaratywnie, czyli statystycznie (co zawsze imponująco wygląda w sprawozdaniach), ale z zamiarem realnego rozwiązania problemu.

Sposobów, które pozwalają nam oceniać kandydatów jest tyle, ilu jest wyborców. Warto po nie sięgnąć raz na cztery lata, by osoby, które w naszym imieniu zasiądą w parlamencie, faktycznie reprezentowały nasze, a nie swoje interesy. Warto poświęcić odrobinę czasu na poznanie kandydata, bo w ten sposób nikt nie będzie taktował wyborców podmiotowo, jak ciemną masę, której głosy są trampoliną do wyzbycia się na wygodnego poziomu życia lub polityczną karierę.

Zasada - głosuję na chybił trafił jest dobra, ale tylko w totku, i to statystycznie raz na kilka milionów.

Grzegorz Matusiak

23

Komentarze

 • Z całą rodziną dziękujemy 28 września 2023 08:25od kiedy jako byly sympatyk PISu przestałem Im ufać . 1 kary za emisje spalin do Unii których nigdy nie odprowadzali choc twierdzili inaczej , buchła afera w TV ,Oni je kasowali od zakładów energet i rozpieeprzyli przerzucając na nas za ogrzewanie koszty swojego rozdawnictwa aby kupować glosy , od tego czasu zacząłem baczniej PIS obserwować ,przestałem Im wierzyć . 2.dobrowolnie przymusowe zapisywanie do PPK którym mieli kierowac koledzy krolika bez zapewnienia jak w ZUS ie realnej wartosci- inflacyjnie zjadanych oszczednosi .Dopiero co mieliśmy skompromitowane OFE a juz nowy przekręt, do tego chwalenie sie jak to wzrosła przez doplaty do tego gow... płaca brutto i branie jeszcze od tych niby podwyżek podatku od pracujacych, wszystko to zjadła inflacja. Tacy uczciwi oszuści. 3.Slowa Premiera ,to dobrze ze ceny rosną bo VAT i budżet .Celowo wywołana inflacja podatkiem od cukru.Szlag mnie trafił .Inflacja ktora zjadła oszczednosi spoleczenstwa i o to Im chodzilo 5. Brak wyjaśniania dzialki Premiera pod Wrocławiem a tacy uczciwi i transparentnie 6 Dalsze rozdawnictwo dla meneli , kupowanie glosow ,kosztem robotników.. 6.Kreatywna księgowość ,czyli podnosi simy Wam najniższą place ,za tym idą ceny a Ci co zarabiali wiecej bo ciężej pracowali ,no cóż Ich strata -slowa Kaczyńskiego. 8.Rozdawanie 13stek a kopanie w dupe pracusiów ktorzy mieli sie obejść smakiem 9.Mandaty drogowe i system punktacji majacy na celu nie poprawe bezpieczeństwa na drodze lecz fiskalizm dla celów odbudowania rozdawniczego budzetu. 10.Zastraszanie spoleczenstwa na kazdym kroku wysokimi za wszystko karami iak w państwie totalitarnym. 11. Kreatywna ksiegowosc i przedstawianie wielu porażek jakio zwycięstwa. 12.Zrozumialem dlaczego Kaczynski namawiał przeciwko Euro ,aby mógł produkować złotówki i ze caly plan oszustwa Polakow byl misterialnie zaplanowany 13.Splaszczane dochodow ludzi spracowanych z najniższą krajową ,równanie do niej cen i tym samym pozbawianie Ich zależnych Im profitów . 14Emerytura Stażowe.Górnicy juz po raz trzeci mieli wieloletnie urlopy do wczesnych emerytur płatne jak by pracowali na dole ,inni takze dla nich bylo ale mimo tylu obietnic przez tyle kadencji Ci co mieli 47lat pracy mogli tylko dożyć lub iść do ziemi,wg Kaczyńskiego nie było na to .,To dalej juz tylko obietnice dla tych co pomarli.. ..jest tez wiele innych ,żegnaj wiec PISie
 • Z całą rodziną 28 września 2023 08:12od kiedy jako byly sympatyk PISu przestałem Im ufać . 1 kary za emisje spalin do Unii których nigdy nie odprowadzali choc twierdzili inaczej , buchła afera a TV ,Oni je kasowali od zakładów energet i rozpieeprzyli przerzucając na nas za ogrzewanie koszty swojego rozdawnictwa na meneli aby kupować glosy , od tego czasu zacząłem baczniej PIS obserwować ,przestałem Im wierzyć w co mówią. 2.dobrowolnie przymusowe zapisywanie do PPK którym mieli kierowac koledzy krolika bez zapewnienia jak w ZUS ie realnej wartosci- inflacyjnie zjadanych oszczednosi .Dopiero co mieliśmy skompromitowane OFE a juz nowy przekręt, do tego chwalenie sie jak to wzrosła przez doplaty do tego gow... placa brutto i branie jeszcze od tych niby podwyżek podatku od pracujacych, wszystko to zjadła inflacja. Tacy uczciwi oszusci. 3.Slowa Premiera ,to dobrze ze ceny rosna bo VAT i budżet .Celowo wywołana inflacja podatkiem od cukru.Szlag mnie trafił 4.Inflacja ktora zjadła oszczednosi spoleczenstwa i o to Im chodzilo 5. Brak wyjaśniania dzialki Premiera pod Wrocławiem a tacy uczciwi i transparentnie 6 Rozdawnictwo dla meneli , kupowanie glosow ,kosztem robotnikow. 6.Kreatywna księgowość ,czyli podnosi simy Wam najniższą place ,za tym idą ceny a Ci co zarabiali wiecej ,no cóż Ich strata ,slowa Kaczynskiego 7Finansowanie rozdawnictwa z ponadstandardowo wysokiej Inflacji ,czyli okradanie spoleczenstwa z oszczednosci. 8.Rozdawanie 13stek nierobom a kopanie w dupe pracusiów ktorzy mieli sie obejść snakiem 9.Mandaty drogowe i system punktacji majacy na celu nie poprawe bezpieczenstwa na drodze lecz fiskalizm dla celow odbudowania budzetu. 10.Zastraszanie spoleczenstwa na kazdym kroku wysokimi za wszystko karami iak w państwie totalitarnym. 11. Kreatywna ksiegowosc i przedstawianie wielu porazek jakie zwyciestwo. 12.Zrozumialem dlaczego Kaczynski namawiał przeciwko Euro ,aby mógł produkować złotówki i ze caly plan oszustwa Polakow byl misterialnie zaplanowany 13.Splaszczane dochodow ludzi spracowanych z najnizsza krajowa ,równanie do niej cen i tym samym pozbawianie Ich naleznych Im zyskow 14Emerytura Stazowa,.Granicy juz po raz trzeci mieli urlopy do wczesnych emerytur płatne jak by pracowali na dole ,inni takze ,ale mimo tylu obietnic przez tyle kadencji Ci co mieli 47lat pracy mogli tylko dożyć lub iść do ziemi,wg Kaczyńskiego nie było na to ,to dalej juz tylko obietnice dla tych co pomarli.. ..jest tez wiele innych ,żegnaj wiec PISie
 • Tak jest coraz bardziej nieuczciwie 27 września 2023 20:55do @anonm : posłuchaj gł.bie PISowski .Przepracowałem praktycznie 50lat wiec mi pracy nie musisz polecać .Gdy odchodzilem na emeryture jej wysokosc to byla ponad dwa razy najnizsza placa krajowa,teraz to już tylko 1,7. Chleb w mojej piekarni kosztowal 2,6zl a obecnie 6zl . Jako czlowiek zapobiegliwy mialem odłożone poza PPK ponad stotysiecy ,inflacja o malo mi nie ukradl PIS za ta ostatnia kadencje z tego 40%,dajac mi bezczelnie jako Wasz triumf jakąś tam 14stke z ukradzionych innym i mi oszczednosci, tylko moje doświadczenie jak poczułem co wyprawiacie uratowało mi częściowo ten moj odłożony kapital ale miliony uczciwych oszczędnych ludzi zostało okradzionych inflacja.-- "to dobrze ze ceny rosną bo wowczas lepiej dla budzetu z VATu" ktory oszust jako Premier to powtarzał?!,No i jedzmy dalej ,drakonskie mandaty za byle co,nie majac nie wspólnego z zamiarem poprawy bezpieczeństwa na drodze ,burdel w ktorym piesi i rowerzyści wjeżdżają lub wchodzą prosto pod kola, zastraszanie kierowców tak wyswirowanymi punktami karnymi, ze niby odebrać Im prawo jazdy i kursy odluzajace za kasę bo o kade Wam tylko chodzi .Co zamkneliscie przed wyborami" harty drogowe" do budy. Wypuścicie je po wyborach jak i z poczujecie smak szmalu od kierowców ze Wam nie zaszkodzi Ich gnojenie juz w wyborach , przed kazdym przejsciem na jezdni bedzie stał jeden a na każdym przyjeździe kolejowym kolejny.Tak , żyje mi sie pomimo 50lat pracy coraz gorzej bo tylko Wy sprawiliście ze coraz wiecej pracujacych i spracowanych będzie miało coraz mniej jak najniższą lub prawie najniższą place krajową a coraz wiecej cwaniakow i nierobów smieje sie Nam w twarz.
 • Wszystkim równo no i g.... 26 września 2023 10:47Tajemnica rzadu PIS. Wszystkim po równo i dodatki za potrzeby. Podniosą najniższą krajową lecz nie podniosą wyższych zarobków, wiec juz nie 1,2mln narodu będzie zarabiała minimalną lecz aż 3,5mln. Poza tym czy sie stoi czy sie leży i za tym pójdzie adekwatny wzrost cen. wg maxymy :. "to dobrze ze ceny rosną bo wowczas towarzysze rozumiecie wiecej z VATu do budzetu"- T.Morawiecki. Gdy się to wykona to wszyscy a przynajmniej zdecydowana wiekszosc w przyszłości będzie miała takze jednakowej wysokosci emeryture czym wypełnimy postulat liberałów i specjalistów,natomiast Ci co mimo tego będą mieli jeszcze troszkę wiecej, to przez kolejne "podwyżki" tez spadną do "wyznaczonego celu inflacyjnego ".Jeżeli chodzi o władzę to juz mamy odpowiednie ustawy o dochodach osob kierujący państwem ,wiec krzywda sie nie stanie.
 • hmm 26 września 2023 06:54"Malowanym papierkiem place Ci kolego ,dziś jeszcze kupisz moze chleb a jutro qu..no za niego."-Wie Pan po czym sie poznaje prawdziwy dobry uczciwy rząd ?! nie po tym ile mi rozdaje z nieswoich ale po tym czy mam zaufanie powierzyć mu swoje ciężko zarobione pieniadze ,a Wam kto ufa ,frajerzy?; i cwaniaki. Ja już dawno wiekszosc Polakow wymienila te wasze pseudomalowane zlotowki.
 • Kiedy,kiedy 26 września 2023 06:30Panie Pośle , kiedy 1200+dla dzieci a moze nawet 2400000+ ,kiedy banknot z wizerunkuem obu Panów Kaczynskich na awersie ,rewersie jako 1000zl. Glapinski juz sie kiedys chlapnąl ze wydrukowane w magazynach.
 • Referendum 26 września 2023 06:29Referendum,och jakie fajne i oczywiste pytania ,braklo jednak takze bardzo waznego , czy system monetrny w Polsce nie powinien sie opierac o zloto albo przynajmniej Euro? -tak aby klamliwe rzady nie mogly juz nigdy inflacją defraudowac pracyludzkij produkujac bilety NBP ."Pieniedzy nie ma i nie bedzie"chyba ze je dodruujecie i je dodrukowaliscie.
 • Czy rzadzi nami mafia 26 września 2023 06:25Chwalicie sie ile dobrego zrobiliście ale ani razu nie nawiązujecie do pytań Kto zarządza PPK i PPE ,ile Ci zarządzający i ich współpracownicy zarobili na tym biznesie ,ile dobrowolnie przymusowo uczestnicy tych programów stracili tam na inflacji ,co sa dzisiaj warte wpłacone do nich pieniadze 5lat temu pamiętając ze za ostatnie tylko 5 lat inflacja wniosła w sumie 40%, ile beda warte za kolejne 30lat pod warunkiem ze nie bedzie wojny i innych kataklizmów, ile bedzie wówczas wynosił w cenie bochenek chleba i jak można dalej tak podle naciągać mafiljnie społeczeństwo. Juz tylko sam ten program i jego promowanie wskazuje że takze i te wasze rzady to przepis na mafijne interesy
 • SNS do Siostry 26 września 2023 06:21No i brawo Grazynko , awansowałaś.. ! W przyszłym roku wg mediów w styczniu Twoja emerytura 3500zl netto będzie rowna najnizszej przyszłej krajowej placy.. „W nadchodzącym roku przewidziane są dwa etapy podwyżek. W styczniu płaca min wzrośnie do 4270,60 zł brutto natomiast w lipcu osiągnie wartość 4300 zł brutto. Ostatecznie oznacza to wzrost o 700 zł w stosunku do płacy z roku 2023.”a ile wzrośnie Twoja emerytura.Jestem przekon ze odchodzac na emeryture po 35latach pracy z 1,5 etatem caly czas o tym marzyłaś aby byc wolontariuszką tej partii Policz ile razy Twoja emerytura przed PISem byla wyższa od najnizszej krajowej a ile razy będzie teraz mimo tych zasiłków i rewaloryzacji . Ciekawych rozważań.
 • Czy tak będzie 26 września 2023 06:16Morawiecki realizuje swój pomysł na Polskę i Polaków - praca za miskę ryżu . Jeszcze jedna kadencja rządu PiS i 3/4 pracujących będzie zarabiało najniższą krajową co będzie wystarczało na jedną miskę ryżu dziennie.Każdy kto uważa że podnoszenie placy minimalnej a do niej cen to dobra droga jest impotentem umysłowym, to pokazuje jak pis z ludzi ktorzy dobrze zarabiali robi znow biednych ludzi, przecież jeszcze 2-3 lata temu ta niby nowa minimalna obecnie kwota pozwalała na godne życie.Dzis podobnie jak 500+ to minimum. Uwierzcie że za 2-3 lata to będą ochłapy, bo złodzieje z pis tak zniszczą siłę nabywcza pieniadza ,że możecie zarabiać miliony a i tak być dziadami.... Wie Pan z czego bierze sie bieda- nie ,nie z tego że ludzie sa biedni tylko z tego ze ci co pracują aby nie być biedni tracą gdyż Im jakies złodziejska łapa wciąż inflacją real wartosci zapracowanych i odkładanych środków kradnie, i dlatego nadal Ci ludzie są biedni gdyż co się dorobią to znów Ich inflacją rzad okradnie i to jest faktyczna przyczyna powstawania tej biedy oraz jej utrwalania . Nie trzeba rozdawać co nie swoje ale trzeba przestać okradać inflacją społeczeństwo wowczas obejdziemy się bez łaski otrzymywania.
 • Czytakbedzie 25 września 2023 23:09Morawiecki realizuje swój pomysł na Polskę i Polaków - praca za miskę ryżu . Jeszcze jedna kadencja rządu PiS i 3/4 pracujących będzie zarabiało najniższą krajową co będzie wystarczało na jedną miskę ryżu dziennie.Każdy kto uważa że podnoszenie placy minimalnej a do niej cen to dobra droga jest impotentem umysłowym, to pokazuje jak pis z ludzi ktorzy dobrze zarabiali robi znow biednych ludzi, przecież jeszcze 2-3 lata temu ta niby nowa minimalna obecnie kwota pozwalała na godne życie.Dzis jak 500+ to minimum. Uwierzcie że za 2-3 lata to będą ochłapy, bo złodzieje z pis tak zniszczą siłę nabywcza pieniadza ,że możecie zarabiać miliony a i tak być dziadami....
 • Uch Karol 25 września 2023 09:47...no i nawiązując do poniższych powiedzonek dodajmy Top sugestii oraz mysli " : I spełnia się marzenie Morawieckiego, że wszyscy będziemy pracować za miskę ryżu."
 • ech Karol 25 września 2023 09:43PIS zrobił o 100% więcej biednych pracujących Polaków, za to nierobom się polepszyło bo leżąc na kanapie dostają więcej niż minimalna doliczając wszystkie dodatki z MOPSu.
 • oh Karol 25 września 2023 09:40Marzenia pis-u : wszyscy małą równą płacę (poza nimi oczywiście ).Zrównają inteligenta z robotnikiem, robotnika z chłopem a chłopa z ziemią. Takie powiedzonko z głębokiej komuny.
 • jaksienarodrobiwciula 25 września 2023 08:32Kreatywna księgowość : Ci co zarabiali lub emerytury mieli wyzsze niz najnizsza krajowa przez to ze najniższą znacznie podnoszą beda mieli teraz tylko tyle co najnizsza lub prawie najnizsza lecz ceny beda dostosowane do najnizszej krajowej ,wiec otrzymuja faktycznie coraz mniej z tym ze osiągają juz dno,brawo. ... www.money.pl/gospodarka/miliony-polakow-na-najnizszej-krajowej-ewenement-na-skale-swiatowa-6941899620911808a.html
 • Byly sympatyk 25 września 2023 08:01Chwalicie sie ile dobrego zrobiliście ale ani razu nie nawiązujecie do pytań Kto zarządza PPK i PPE ,ile Ci zarządzający i ich współpracownicy zarobili na tym biznesie ,ile dobrowolnie przymusowo uczestnicy tych programów stracili tam na inflacji ,co sa dzisiaj warte wpłacone do nich pieniadze 5lat temu pamiętając ze za ostatnie tylko 5 lat inflacja wniosła w sumie 40%, ile beda warte za kolejne 30lat pod warunkiem ze nie bedzie wojny i innych kataklizmów, ile bedzie wówczas wynosił w cenie bochenek chleba i jak można dalej tak podle naciągać mafiljnie społeczeństwo. Juz tylko sam ten program i jego promowanie wskazuje że takze i te wasze rzady to przepis na mafijne interesy .Nie ma Pan odwagi opowiedzieć o tym Kaczyńskiemu z pytaniem popatrz Jarku jeszcze raz sie potwierdza " jak łatwo sie rządzi za ukradzione inflacją oszczędności spoleczenstwa," -stad te wasze wyniki.
 • WpizduzWami 24 września 2023 09:09Referendum,och jakie fajne i oczywiste pytania ,braklo jednak takze bardzo waznego , czy system monetrny w Polsce nie powinien sie opierac o zloto albo przynajmniej Euro? -tak aby klamliwe rzady nie mogly juz nigdy inflacją defraudowac pracyludzkij produkujac bilety NBP ."Pieniedzy nie ma i nie bedzie"chyba ze je dodruujecie i je dodrukowaliscie.
 • Ola 22 września 2023 14:22Jezeli gazety podaja ze oficjalna frekwencja wyborcza wyniesie 52%to oznacza ze nie nalezy spodziewac sie wiecej niz 45%.
 • Czegosieboicie 20 września 2023 15:43Twierdzi Pan uważacie Kogo wybieracie ,a czy Wy uważaliście Komu nie swoje rozdawalście. Czy zabierając ciężka pracującym poprzez ceny ,składki na PPK inflacjalnie zjadane a rozdając wszelkim bogatym spryciarzom ktorzy na; oficjalną prace lub z oficjalnej się śmieją , ktorzy ukrywali i ukrywają dochody biorąc pod stolem nie pokonaliście nas aby nigdy na nikogo nie chodzic juz głosować?. Popatrz Pan może te wybory to będzie test , czy Ci co tyle przez wasze rozdawnictwo dostali czesto bardzo nieslusznie Kasia Tk ,jak Michal i setki tysięcy innych ktorzy mieli i maja to wszystko gdzies , czy pójdą i zagłosują na Was. Skoro tak sprawiedliwie nam zabieraliście i rozdawaliscie a to 500+,a to 800+a to babciom, dziadkom kosztem ludzi spracowanych legalną pracą za którą nawet od socjalu placili składniki ,to czego sie boicie , przecież wybory macie wygrane, nieprawdaż!
 • Mark 20 września 2023 11:17Wie Pan po czym sie poznaje prawdziwy dobry uczciwy rząd ?! nie po tym ile mi rozdaje z nieswoich ale po tym czy mam zaufanie powierzyć mu swoje ciężko zarobione pieniadze ,a Wam kto ufa ,frajerzy?; i cwaniaki. Ja już dawno wymieniałem te wasze zlotowki. Szkoda tylko ze lat pracy w tym kraju na prace w innym wolnym od oszustów nie umie wymienic. Trwoncie , dalej to tu tylko nieświadomi Ukraińcy będą jeszcze chcieli pracować.Wie Pan z czego bierze sie bieda,nie ,nie z tego ze ludzie sa biedni tylko z tego ze ci co pracująca aby nie byc biedni tracą gdyż Im jakies złodziejska łapa inflacją real wartosci zapracowanych środków kradnie, i dlatego nadal Ci ludzie są biedni i to jest przyczyna jej powstawania, i trwania tej Ich biedy. Nie trzeba rozdawac ci nie swoje ale trzeba przestac okradac.
 • Mark 20 września 2023 11:17Wie Pan po czym sie poznaje prawdziwy dobry uczciwy rząd ?! nie po tym ile mi rozdaje z nieswoich ale po tym czy mam zaufanie powierzyć mu swoje ciężko zarobione pieniadze ,a Wam kto ufa ,frajerzy?; i cwaniaki. Ja już dawno wymieniałem te wasze zlotowki. Szkoda tylko ze lat pracy w tym kraju na prace w innym wolnym od oszustów nie umie wymienic. Trwoncie , dalej to tu tylko nieświadomi Ukraińcy będą jeszcze chcieli pracować.Wie Pan z czego bierze sie bieda,nie ,nie z tego ze ludzie sa biedni tylko z tego ze ci co pracująca aby nie byc biedni tracą gdyż Im jakies złodziejska łapa inflacją real wartosci zapracowanych środków kradnie, i dlatego nadal Ci ludzie są biedni i to jest przyczyna jej powstawania, i trwania tej Ich biedy. Nie trzeba rozdawac ci nie swoje ale trzeba przestac okradac.
 • Kuba 20 września 2023 10:14Panie Pośle , kiedy 1200+dla dzieci a moze nawet 2400000+ ,kiedy banknot z wizerunkuem obu Panów Kaczynskich na awersie ,rewersie jako 1000zl. Glapinski juz sie kiedys chlapnąl ze wydrukowane w magazynach.
 • Uważaj....cali Wy 20 września 2023 10:10Ja pamiętam, ze mialem odlozony naddatek na to aby mieć sie lepiej na emeryturze po prawie 50latach faktycznej niebezpiecznej i szkodliwej pracy a teraz przez tych co wywołali celowo inflacje ,"to dobrze ze ceny rosną bo wówczas więcej z VATu do budzetu",- za ukradzione tak w realu wartosci moje pieniadze jakies bogate ,ba bardzo bogate cwaniaki będą kawiorem za 800+ , karmiły swoje równie kiedys bogate dziecka a dulerzy samochodowi sprzedawali nowe auta...Oj jak łatwo się rządzi rozdając co nie twoje, oj jak latwo sie rzadzi kradnąc real oszczednosci spoleczenstwa. Tylko czy to jest SPRAWIEDLIWOSC? Tak rzadzila o muns,Balcerowucz a teraz Wy .."Malowanym papierkiem place Ci kolego ,dziś jeszcze kupisz moze chleb a jutro qu..no za niego."I czym Wy sie różnicie , ?!

Dodaj komentarz