fot. KM PSP Rybnik
fot. KM PSP Rybnik

W piątek, 22 września, w siedzibie KM PSP w Rybniku odbyło się ważne wydarzenie dla lokalnych jednostek OSP. Samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/50 SCANIA został przekazany jednostce OSP w Gotartowicach, która mieści się w strategicznym punkcie – blisko lotniska, zakładu Energia Gaz, autostrady A1 oraz drogi Racibórz-Pszczyna. Dodatkowo jest ona brana pod uwagę do włączenia w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Jednostka OSP w Kłokocinie otrzymała samochód operacyjny SUZUKI Vitara, podczas gdy OSP Gaszowice cieszy się teraz samochodem operacyjnym SKODA Roomster. Wszystkie te pojazdy będą służyć nie tylko jednostkom OSP, ale również Zarządom Oddziału Miejskiego oraz Powiatowego ZOSP.

Możliwość przekazania tych samochodów była wynikiem zakupu przez KM PSP w Rybniku dwóch nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych i dwóch operacyjnych o łącznej wartości 3,1 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z różnych źródeł, w tym ze środków unijnych, Urzędu Miasta Rybnika, Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz budżetu państwa i firm ubezpieczeniowych.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Rafał Świerczek - Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, przedstawiciele władz miasta Rybnika oraz Zarządów Oddziału Miejskiego i Powiatowego ZOSP RP w Rybniku.

Komentarze

Dodaj komentarz