fot. ms
fot. ms

Kończąc wyjątkowy etap w swojej karierze, fiński rozgrywający, Eemi Tervaportti, zdecydował się opuścić szeregi Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik przyszedł do tego klubu w 2020 roku z Olympiakosu Pireus, a już w swoim debiutanckim sezonie mógł świętować mistrzostwo Polski.

Tervaportti podpisał następnie umowę na kolejny sezon z możliwością przedłużenia. Jednak, mimo osiągnięcia wicemistrzostwa Polski w 2022 roku i zawarcia nowego dwuletniego kontraktu, zawodnik postanowił poszukać nowych wyzwań w innej drużynie.

Prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol, podkreślił zaskoczenie decyzją fina, zwłaszcza z uwagi na moment, w którym przekazano informacje klubowi. Jednak jak sam przyznał: „Nic na siłę”. Klub dziękuje Tervaportti za jego wkład i życzy powodzenia na kolejnych etapach kariery.

Sam zawodnik podkreślił, że oferta z innego klubu była dla niego niespodzianką. Po trzech latach w Jastrzębskim Węglu pragnie większych wyzwań. Dodał również, że jest wdzięczny za wspólnie spędzony czas i podziękował kibicom oraz kolegom z drużyny za wsparcie.

Komentarze

Dodaj komentarz