Dominik Gajda
Dominik Gajda

W sobotę, 30 września rozegrano bardzo ważne derby dla kibiców z Rybnika i Wodzisławia Śląskiego. W walce o mistrzostwo IV ligi, na wodzisławskim stadionie przy ul. Bogumińskiej spotkały się miejscowa Odra i rybnicki ROW. Obie ekipy nieźle spisują się w tegorocznej kampanii, fani obu drużyn mogli więc liczyć na emocjonujące widowisko. Niestety, na żywo mecz oglądali tylko sympatycy gospodarzy, rybniczan na stadion nie wpuszczono. 
Mecz długo był wyrównany, a bramki padały dopiero w II połowie. Wynik spotkania otworzył Bartosz Krzyżok, który wpisał się na listę strzelców w 54. minucie. Goście wyrównali dość szybko, po tym jak rzut karny skutecznie wykorzystał Jan Janik. Kolejne dziesięć minut należało jednak do miejscowych, którzy dwukrotnie cieszyli się z goli. Najpierw do siatki trafił Szymon Kalisz, a w 67. minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił Krzyżok. Ostatecznie więc to Odra dopisała sobie do ligowej tabeli 3 pkt, wskakując na miejsce 3. ROW jest obecnie 5. 
W najbliższy weekend wodzisławianie pojadą na mecz do Bielska-Białej gdzie zmierzą się z rezerwami Podbeskidzia. Piłkarze z Rybnika również zagrają w delegacji. Podopieczni Dawida Jóźwiaka zmierzą się w Ornontowicach z miejscowych Gwarkiem. 

Odra Wodzisław — ROW Rybnik 3:1 (0:0)
Bramki: Krzyżok (54., 67.), Kalisz (63.) – Janik (58.k)
Odra: Wrzosek, Słodowy, Karwot, Wilczek, M. Grober, Laskowski, Kalisz (86. Gącik), Polak (60. Pawełek), Gajda, Roguła (80. P. Grober), Krzyżok (77. Powroźnik).
ROW: Stanny, Krotofil, Janik, Balcer, Pyrka (66. Szewieczek), Mandrysz, Chłodek (66. Piekarski), Brzeziński, Kuczera (37. Pachucy,  75. Rzeźnicki), James, Piejak.
 

Komentarze

Dodaj komentarz